Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Referendum w Warszawie. Będą ułatwienia dla niepełnosprawnych w dniu głosowania

0
Podziel się:

Transport będzie organizowany z dowolnie wskazanego miejsca do punktu głosowania i z powrotem.

Referendum w Warszawie. Będą ułatwienia dla niepełnosprawnych w dniu głosowania
(imagestock/iStockphoto)

W dniu referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz niepełnosprawni będą mogli skorzystać z zapewnionego przez ratusz bezpłatnego, specjalistycznego transportu. Zgłoszenia już są przyjmowane.

Transport będzie organizowany z dowolnie wskazanego miejsca do punktu głosowania i z powrotem. Zamówienia są przyjmowane pod numerem telefonu 22 870 08 08 w dni powszednie oraz w sobotę przed referendum - w godzinach 8-16. Poza tymi godzinami można nagrać zgłoszenie na automatyczną sekretarkę - należy podać swój numer telefonu, operator oddzwoni następnego dnia. W dniu referendum transport będzie można zamówić w godzinach 7-19.

Jak powiedziała wicerzecznik ratusza Agnieszka Kłąb, najlepiej zgłaszać się jak najwcześniej. Osoby, które zgłoszą się z wyprzedzeniem, będą mieć pewność, że dojadą na głosowanie o określonej przez siebie godzinie.

Z transportu mogą korzystać osoby niepełnosprawne, które mają problem z poruszaniem się.

Kłąb dodała, że w dniu referendum, podobnie jak miało to miejsce w ostatnich wyborach, niepełnosprawnych na głosowanie prawdopodobnie będzie dowozić straż miejska. Ustalenia w tej sprawie trwają.

Na stronie wybory.um.warszawa.pl/obwody-wyborcze działa wyszukiwarka siedzib obwodowych komisji ds. referendum. Swój obwód głosowania można odnaleźć wpisując adres zamieszkania. Serwis informuje, czy dany lokal wyborczy jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Osoby, które nie są zameldowane w Warszawie, a chcą wziąć udział w referendum, wciąż mogą złożyć wniosek o dopisanie ich do rejestru wyborców.

Do złożenia wniosku potrzebny jest dokument tożsamości: dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem oraz deklaracja dotycząca miejsca zamieszkania na terenie danej dzielnicy. Wniosek składa się w dzielnicowej delegaturze biura administracji i spraw obywatelskich. Możliwe jest też złożenie wniosku przez internet. Aby skorzystać z usługi, wyborca musi mieć konto i zaufany profil na platformie ePUAP (epuap.gov.pl).

Referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób. Inicjatywę zapoczątkowaną przez szefa Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała, poparły m.in.: PiS, Ruch Palikota (obecnie Twój Ruch) i Solidarna Polska.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą odwołania Gronkiewicz-Waltz, bo... Ruch Palikota rozpoczął akcję zbierania podpisów pod szykowanym przez Warszawską Wspólnotę Samorządową wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy.
Cimoszewicz wziąłby udział w referendum Polityk lewicy głosowałby za pozostaniem Hanny Gronkiewicz - Waltz na stanowisku prezydent stolicy.
Armia urzędników w stolicy? PiS apeluje Mariusz Kamiński uważa, że prezydent Warszawy wydaje na utrzymanie urzędników tyle, co łącznie samorządy Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Chce wiedzieć, ilu ich jest.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)