Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Referendum w Warszawie. Burmistrz Ursynowa grozi Tuskowi "warszawskim Majdanem"

0
Podziel się:

Piotr Guział uważa, że zajęcie przez Hannę Gronkiewicz-Waltz stanowiska komisarza Warszawy byłoby złamaniem konstytucji.

Referendum w Warszawie. Burmistrz Ursynowa grozi Tuskowi "warszawskim Majdanem"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Czy Warszawa upodobni się do Kijowa? Burmistrz Ursynowa Piotr Guział ostrzega, że plany Donalda Tuska powołania Hanny Gronkiewicz-Waltz na komisarza stolicy mogą się skończyć _ warszawskim Majdanem _. Nawiązał w ten sposób do protestów w Kijowie na przełomie 2004 i 2005 roku, które doprowadziły do pomarańczowej rewolucji na Ukrainie i odsunięcia od władzy Wiktora Janukowycza.

Na zdjęciu prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, w sprawie jej odwołania zostanie zorganizowane referendum

W oświadczeniu Piotr Guział odniósł się do informacji z wczorajszego spotkania zarządu krajowego, że w razie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz w referendum, premier nie wyklucza powołania jej na stanowisko komisarza w Warszawie.

Burmistrz Ursynowa oświadczył, że byłoby to złamaniem konstytucji, której artykuł 170 stanowi, że _ członkowie wspólnoty samorządowej mogą decydować, w drodze referendum, o sprawach dotyczących tej wspólnoty, w tym o odwołaniu pochodzącego z wyborów bezpośrednich organu samorządu terytorialnego _.

W przypadku decyzji premiera o powołaniu odwołanego prezydenta na komisarza decyzja _ członków wspólnoty lokalnej _ zostałaby zdeptana i to przez samego premiera Rzeczypospolitej.- napisał Piotr Guział. Jego zdaniem, byłby to _ przejaw kpiny i pychy, która kroczy przed upadkiem _.

Burmistrz Ursynowa wyraził nadzieję, że Donald Tusk nie doprowadzi do tego, by _ plac Bankowy stał się, jak niegdyś w Kijowie, gdy zakpiono z obywateli, warszawskim Majdanem z analogicznymi konsekwencjami dla premiera _.

Czytaj więcej w Money.pl
Co w razie odwołania prezydent Warszawy? Gdyby prezydent Warszawy straciła dotychczasowe stanowisko, Donald Tusk właśnie ją powoła na komisarza stolicy.
Płacisz podatki w stolicy? Zapłacisz mniej za... - _ Jeśli ktoś będzie płacił PIT w Warszawie, będzie miał niższe ceny biletów niż ci, którzy takich podatków nie płacą _ - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Gronkiewicz-Waltz nie spotka się z Guziałem Prezydent Warszawy powiedziała, że Guziałowi realia przed referendum pomyliły się z kampanią wyborczą.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)