Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma armii jest konieczna. Nowe struktury od 2014 roku

0
Podziel się:

Wojsko w najbliższych latach czekają dwie duże reformy - szkolnictwa i systemu dowodzenia. Obu przyświeca jedna filozofia - konsolidacja.

Reforma armii jest konieczna. Nowe struktury od 2014 roku
(bbn.gov.pl)

Wojsko w najbliższych latach czekają dwie duże reformy - szkolnictwa i systemu dowodzenia. Obu przyświeca jedna filozofia - konsolidacja. Nad głównymi założeniami obu reform pracuje ministerstwo obrony, na wniosek prezydenta.

Główne założenia reformy struktur dowódczych i szkolnictwa poznali dziś po południu członkowie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Po spotkaniu szef BBN Stanisław Koziej powiedział, że nowe struktury dowódcze powinny zacząć działać z początkiem 2014 roku.

Reforma systemu dowodzenia zakłada utworzenie trzech głównych instytucji centralnych, które będą zarządzały armią. Każde z dowództw będzie odpowiedzialne za inne sprawy z dziedziny wojskowości.

_ - Potrzeba tych reform jest postrzegana już od dawna. System kierowania służbami jest bardzo rozproszony, od dawna było widać w nim szereg słabości - _ mówił Koziej.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA KOZIEJA:

(źródło: IAR)

Łączenie w jedną, wydajniejszą całość to także myśl przewodnia reformy szkolnictwa. Tu proces wdrażania będzie dłuższy, ponieważ trzeba poczekać ze zmianami, aż obecni studenci skończą szkoły wojskowe. Reforma wejdzie w życie nie wcześniej niż w 2016 roku.

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie miałaby wyglądać struktura wojskowego uniwersytetu. Minister Koziej mówił w czasie konferencji prasowej, że obecne szkoły dla pilotów czy marynarzy mogłyby być oddziałami zamiejscowymi przyszłej, jednej uczelni wojskowej. Szef BBN poinformował też, że do końca tego roku powinny powstać wszystkie akty prawne, dotyczące zarówno reformy dowódczej jak i szkolnictwa.

Czytaj więcej o bezpieczeństwie w kraju w Money.pl
Nowe zasady podróży prezydenta i premiera Prezydent i premier już nigdy nie polecą razem jednym samolotem - to jedno z głównych założeń porozumienia o lotach najważniejszych osób w państwie.
"Więzienia CIA to sprawa dla prokuratury" Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej uważa, że publiczne dywagacje na temat więzień CIA są zbyteczne i niepotrzebne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)