Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytalna: Kosztami kryzysu nie wolno obciążać Polaków

0
Podziel się:

Sprawa emerytur może zachwiać koalicją, bo PSL krytycznie ocenia reformę.

Reforma emerytalna: Kosztami kryzysu nie wolno obciążać Polaków
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dyskusja o reformie emerytalnej, którą proponuje rząd, jest pozorowana. W ocenie posła PiS Maksa Kraczkowskiego gabinet Donalda Tuska traktuje tę sprawę w sposób polityczny.

Kraczkowski uważa, że na konsultacje z premierem powinni zostać zaproszeni przede wszystkim naukowcy, specjaliści polityki społecznej. - _ Potem będzie czas na rozmowy polityczne na ten temat _ - powiedział Kraczkowski.

Zdaniem posła PiS, rząd jest niekonsekwentny - z jednej strony przyznaje, że mamy do czynienia z kryzysem demograficznym, z drugiej - odrzuca projekt PiS, wprowadzające ulgi dla rodzin.

Maks Kraczkowski uważa, że choć rządy wielu krajów podnoszą wiek emerytalny, starają się to robić jak najmniejszym kosztem społecznym. Zdaniem posła PiS, sprawa emerytur zachwieje koalicją rządzącą, gdyż PSL krytycznie ocenia reformę.

- _ Nikt dziś nie wierzy w to, że Platforma będzie rządziła trzecią kadencję i PSL ma już tego świadomość. Myślę, że dlatego wicepremier Pawlak staje bardziej ostry niż dotychczasowa opozycja sejmowa _ - twierdzi Kraczkowski.

Minister gospodarki Waldemar Pawlak będzie dziś rozmawiał z Donaldem Tuskiem. Spotkanie odbędzie się w ramach serii konsultacji premiera z szefami poszczególnych resortów. Poseł PiS Maks Kraczkowski twierdzi, że będzie to trudna rozmowa dla ministra gospodarki.

- _ Wicepremier Pawlak ma dość trudny orzech do zgryzienia, bo z jednej strony obowiązuje go lojalność związana z działalnością klubową w sejmie, a z drugiej strony na pewno setki, czy nawet tysiące działaczy partyjnych w przerośniętej polskiej administracji. Wicepremier jest też związany głosem swoich wyborców, którzy zdają sobie sprawę, że rząd przerzuca obowiązki i koszty kryzysu na ich barki _ - mówi poseł.

POSŁUCHAJ MAKSA KRACZKOWSKIEGO:

Reforma emerytalna zakłada między innymi podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia. Co cztery miesiące rząd chce podnosić wiek emerytalny o 1 miesiąc. Poziom 67. lat w przypadku mężczyzn ma zostać osiągnięty w 2020 roku, w przypadku kobiet w 2040 roku.

Więcej o emeryturach czytaj w Money.pl
Tylko Pawlak i Rostowski nie boją się mówić prawdy Andrzej Zwoliński zdradza, co łączy szefa PSL i ministra finansów.
O ile wzrośnie emerytura dzięki dłuższej pracy? Wyliczenia wskazują, że wydłużenie wieku emerytalnego oznacza zwiększenie zatrudnienia o około 340 tysięcy osób w 2020 roku.
Dzięki nim nie podzieliliśmy losu Grecji Ludowcy znowu uratują Polskę? Tak uważa Waldemar Pawlak.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)