Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytalna to straszna rzecz zdaniem Jarosława Kaczyńskiego

0
Podziel się:

- Trzeba walczyć, ale o jedno was chce bardzo poprosić: żebyście walczyli też z głową.

Reforma emerytalna to straszna rzecz zdaniem Jarosława Kaczyńskiego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Stała się rzecz straszna - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w rozmowie ze związkowcami _ Solidarności _ uchwalenie zmian w systemie emerytalnym. Apelował do przedstawicieli _ S _, protestujących przed Sejmem, by walczyli, ale robili to z głową. Wcześniej na sali sejmowej posłowie PiS skandowali: _ zwyciężymy _i _ solidarność _.

_ - Stała się rzecz straszna. Uderza ona bardzo w ludzi pracy, w nas wszystkich, we wszystkich ludzi po prostu uczciwych _ - mówił prezes PiS w krótkim przemówieniu do związkowców po zakończeniu obrad Sejmu. Kaczyński przed godz. 17 opuścił kompleks budynków sejmowych od strony ul. Górnośląskiej.

_ - Trzeba walczyć, ale o jedno was chce bardzo poprosić: żebyście walczyli też z głową, bo to jest bardzo ważne _ - apelował Kaczyński. Ostrzegał związkowców, że w polityce zwycięża się _ przy pomocy tego, co poza sercem człowiek ma najważniejsze _.

_ - Rozumiem, że wy dzisiaj jesteście w stanie determinacji, można nawet powiedzieć pewnej rozpaczy, ale mimo wszystko z głową, z głową i jeszcze raz z głową, bo wtedy będzie można wygrać _ - mówił prezes PiS do związkowców.

Nawiązując do wypowiedzi premiera Donalda Tuska w Sejmie, Kaczyński obiecywał, że uchwalone dziś przepisy zostaną zmienione. _ - Wbrew temu, co tam opowiadano dzisiaj z trybuny sejmowej, a w szczególności Tusk to mówił, zmienimy te przepisy, bo to nie zmiana tych przepisów jest nieodpowiedzialna. To wprowadzenie tych przepisów jest skrajnie nieodpowiedzialne _ - powiedział Kaczyński. Ocenił też, że Tusk w swoim sejmowym przemówieniu _ jak zwykle straszył _.

Kaczyński dodał, że reforma emerytalna jest nieodpowiedzialna zarówno z punktu widzenia ludzkich losów, jak i przyszłości oraz rozwoju Polski. - _ W wojnie ze społeczeństwem rozwoju się nie uzyska. Polska jest dzisiaj dużo za biedna i powinna być dużo, dużo bogatsza niż jest, ale żeby to uzyskać, to trzeba uzyskać przedtem jeszcze społeczną zgodę _ - powiedział lider PiS.

Ocenił też, że po raz kolejny _ wielkie grupy społeczne dostają po głowie _. - _ To jest już trzeci raz - najpierw Balcerowicz, później Miller, teraz jest po raz trzeci. Na to w żadnym wypadku zgodzić się nie możemy i nie zgodzimy się, i zapewniam was, że ta władza odejdzie _ - powiedział Kaczyński.

Dziś Sejm znowelizował ustawę o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych. Pierwsza z nich przewiduje, że od 2013 r. wiek emerytalny będzie wzrastał o trzy miesiące każdego roku. Tym samym mężczyźni osiągną docelowy wiek emerytalny (67 lat) w 2020 r., a kobiety - w 2040 r. Nowe regulacje przewidują też możliwość przejścia na wcześniejszą, tzw. częściową emeryturę.

Z kolei zmiany w _ mundurówkach _ oznaczają, że żołnierze i funkcjonariusze, którzy przyjdą do służby od początku 2013 r., będą nabywać uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby, a nie po 15 latach służby bez względu na wiek, jak to jest obecnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zawiódł się na Pawlaku i będzie podburzał _ PSL odwala teatrzyk _. Zapowiadają gigantyczne demonstracje.
Kaczyński powiedział, co zrobi po dojściu do władzy _ Musimy walczyć o te sprawy doraźne, ale musimy też myśleć o tym, co na przyszłość _ - podkreślił prezes PiS.
Rząd ustąpi w sprawie emerytur? Tusk rozmówił się z Dudą _ Będziemy walczyć do końca, zrobimy rzeczy, których Warszawa jeszcze nie widziała _ - grożą związkowcy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)