Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiek emerytalny
12.05.2012 12:19

Reforma emerytalna. Ziobro krytykuje

Ziobro powiedział, że emocje towarzyszące piątkowym obradom sejmu były spowodowane złamaniem pewnego obyczaju sejmowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

- _ To jest pusta ustawa sprowadzająca się do jednego rozwiązania _ - prymitywnego wydłużenia wieku emerytalnego i z tym zgodzić się nie możemy - powiedział przed południem Zbigniew Ziobro odnosząc się do uchwalonej przez Sejm ustawy o wydłużeniu wieku emerytalnego.

Podczas spotkania z mieszkańcami Zakopanego Ziobro powiedział, że emocje towarzyszące piątkowym obradom sejmu były spowodowane złamaniem pewnego obyczaju sejmowego. _ W mojej ocenie złamano zasad praworządnego ustawodawstwa poprzez gwałtowny, huraganowy wręcz tryb pracy nad tą ustawą, by zdążyć przed Euro, wykluczając jakąkolwiek społeczną dyskusję _ - powiedział dziennikarzom Ziobro.

_ - W efekcie widzieliśmy emocje, które narastały, słowa padały coraz ostrzejsze, to nie dobrze, dlatego że to burzy pewien porządek związany z obyczajem sejmowym ale też odwraca uwagę od tego co jest najważniejszym wydarzeniem dnia wczorajszego, mianowicie fatalnego rozwiązania dla milionów Polaków które powinno być przedmiotem debaty dyskusji i rozmowy bo przecież ta ustawa będzie dalej procedowana, zamiast tego są wyzwiska i inwektywy _ - podsumował lider SP.

Ziobro zwrócił uwagę, że Polska jest krajem, w którym jest najniższa aktywność zawodowa osób powyżej 50. roku życia w Unii. _ Skoro dzisiaj rząd nie potrafi rozwiązywać takich problemów to tym bardziej nie jest w stanie zaoferować i nie oferuje dla osób, które skończyły 60 czy 62 lata, by dłużej pracowały _ - powiedział.

Lider SP dodał, że dyskusja o reformie emerytalnej powinna być prowadzona wówczas, kiedy towarzyszą temu rozmaite rozwiązania strukturalne powodujące m.in. większe wsparcie dla rodziny.

Podczas spotkanie z mieszkańcami Zakopanego Ziobro powiedział, że Solidarna Polska chce stworzyć _ dobrą jakość _ na prawicy i chce, by w przyszłości prawica miała zdolność koalicyjną, by mogła stworzyć rząd. _ Nie wystarczy wygrać wybory, sztuką jest stworzyć koalicję i powołać rząd, bo tylko w ten sposób można zmieniać Polskę _ - mówił Ziobro. Dodał, że najbliższym koalicjantem SP jest Prawo i Sprawiedliwość.

Po spotkaniu w Zakopanem Zbigniew Ziobro ma udać się na spotkanie z mieszkańcami Nowego Targu, Limanowej i Gorlic.

Czytaj więcej o ostatnich wydarzeniach w polskiej polityce w Money.pl
Wtedy Senat znowu zajmie się emeryturami Na 23 maja zaplanowano jednodniowe posiedzenie Senatu, na którym rozpatrzona będzie rządowa reforma systemu emerytalnego i emerytur mundurowych.
Ziobro chce, by Tusk zmusił do tego Unię Zbigniew Ziobro zaapelował do premiera by doprowadził do zwołania specjalnej rady.
Jarosław Kaczyński zrobi to po raz ostatni - _ Będzie odpowiedź na list Solidarnej Polski, ale ona będzie raczej skierowana do polskiej prawicy. Nie zamykając dyskusji, będziemy chcieli już po raz ostatni zwrócić się do ludzi i Solidarnej Polski, i całej prawicy, żeby przyjęli właściwą interpretację różnych faktów _ - zapowiedział Jarosław Kaczyński.
Tagi: wiek emerytalny, ziobro, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz