Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reforma emerytur. Pawlak tłumaczy się z niefortunnej wypowiedzi

0
Podziel się

Wicepremier broni swojej wypowiedzi, że nie bardzo wierzy w państwowe emerytury.

Reforma emerytur. Pawlak tłumaczy się z niefortunnej wypowiedzi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDKpqmNx

_ - Rząd jest odpowiedzialny żeby nie ściemniać i nie oszukiwać ludzi - _ powiedział dziś Waldemar Pawlak w TVN24.

Wicepremier dodał, że jako członek rządu i polityk musi mówić o rzeczach takich, jakimi są. Pawlak odniósł się w ten sposób do wcześniejszej wypowiedzi: _ Nie za bardzo wierzę w państwowe emerytury. Staram się zabezpieczyć sobie przyszłość przez oszczędności i dobre relacje z dziećmi, bo wydaje mi się, że to będzie pewniejsze, niż te różne państwowe chimeryczne rozwiązania - _ mówił wicepremier.

W wywiadzie dodał, że 30-dniowe konsultacje premiera w sprawie reformy emerytur są potrzebne, bowiem poszerzą spektrum spojrzenia na emerytury. _ - Dawno już nie było merytorycznej dyskusji o ważnych dla kraju sprawach - _ dodał minister gospodarki. Jego zdaniem, PSL teraz oczekuje na propozycje ze strony partii Donalda Tuska.

bDKpqmNz

Premier nieco inaczej odczytał słowa Pawlaka, jednak ostatecznie broni koalicjanta: _ Jesteśmy dorośli, jeśli ktoś coś powiedział,(...) jeśli ktoś coś czasami nieostrożnie chlapnie, to nie ma co robić już przedstawienia - _ powiedział Tusk. Jednocześnie premier oświadczył, że na razie nie przewiduje żadnej rekonstrukcji rządu. W tym tygodniu zaczyna się przegląd ministerstw i spotkania szefa rządu z kierownictwami wszystkich resortów.

Czytaj o zmianach emerytur w Money.pl
Podwyższenie wieku emerytalnego. Kto na tym zyska? Minister finansów ujawnia prawdziwy cel reformy.
Palikot zaprasza Tuska do swojego klubu Premier powiedział, że jest gotów spotkać się z każdym klubem w sprawie emerytur.
Tak będzie po reformie emerytur. Symulacja Takie skutki wydłużenia wieku emerytalnego zobaczymy w PKB Polski
bDKpqmOa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)