Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytur. Solidarność chce negocjacji

0
Podziel się:

Chcą zrobić krok wstecz i ponegocjować. Przecież warto rozmawiać.

Reforma emerytur. Solidarność chce negocjacji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ich zdaniem potrzeba więcej czasu na dyskusję o zmianach w systemie emerytalnym. Ponadto dyskusja ta nie powinna dotyczyć wyłącznie wieku kończenia pracy, ale całego systemu emerytalnego.

- _ Solidarność postuluje, żeby zrobić krok w tył, wrócić do założeń reformy i rozmawiać o całym, kompleksowym systemie, a nie tylko o zmianie ustawy o wydłużeniu wieku emerytalnego. Dajmy sobie czas do końca roku i przez ten okres negocjujmy, żeby dobrze tą całą reformę przygotować, a nie tylko jednoosobową decyzją pana premiera _ - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem rzecznik Solidarności Marek Lewandowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA LEWANDOWSKIEGO:

Marek Lewandowski podkreśla, że wydłużenie wieku emerytalnego musi być planowane w kontekście całego rynku pracy. -_ Samo wydłużenie wieku emerytalnego będzie katastrofą. Dlatego uważamy, że trzeba zbudować strategię demograficzną, bo to ona jest przyczyną problemów w systemie emerytalnym, trzeba uszczelnić system poboru składek, żeby bez względu na rodzaj umowy, składki były takie same ze względu na wysokość dochodów _ - tłumaczy Lewandowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA LEWANDOWSKIEGO:

Rzecznik Solidarności uważa, że konieczne są również rządowe propozycje dla pracodawców, żeby chcieli zatrudniać na przykład kobiety po 50-tce. Rząd chce podnieść i zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn na poziomie 67 lat.

Czytaj więcej o wydłużeniu wieku emerytalnego
Zobacz, jak powstrzymują reformę emerytur Związek zebrał mniej więcej 1,5 mln podpisów pod wnioskiem o referendum ws. podniesienia wieku emerytalnego, a podpisy zbiera jeszcze SLD i OPZZ.
Do tego premier nie potrzebuje PSL - _ Nie sądzę, żeby komukolwiek w PO trzeba było zmiękczać serce _ - powiedział premier Donald Tusk.
Wszyscy będą mieli pracę. Czeka nas zmiana Reforma, którą szykuje rząd nie rozwiąże problemów demograficznych państwa, ale...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)