Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reforma polskiej armii. Siemoniak: rośnie znaczenie wojsk specjalnych

0
Podziel się:

Musimy dotrzymywać kroku innym, musimy wyciągać wnioski z tego, co się dzieje, także w codziennej służbie, w dowodzeniu i przygotowaniu do działań - dodał.

Reforma polskiej armii. Siemoniak: rośnie znaczenie wojsk specjalnych
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
bEUCpzGZ

_ Gdy patrzymy na konflikty wokół nas, widać, jak także w innych państwach rośnie znaczenie tych jednostek _ - powiedział minister obrony Tomasz Siemoniak. _ Musimy dotrzymywać kroku innym, musimy wyciągać wnioski z tego, co się dzieje, także w codziennej służbie, w dowodzeniu i przygotowaniu do działań _- dodał.

Szef MON podkreślił wkład sił specjalnych w działania w misjach zagranicznych, zwłaszcza w Afganistanie, oraz ich intensywne szkolenie. Zaznaczył, że służba i umiejętności polskich _ specjalsów _ są doceniane także za granicą, chcą się od nich uczyć żołnierze innych państw.

Rolę wojsk specjalnych i ich prestiż w siłach zbrojnych podkreślał także dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, gen. broni Lech Majewski. _ Jednostki GROM, Formoza, Agat, Nil i Komandosów zapewniają unikalne zdolności do wykonywania skrytych oraz precyzyjnych misji, nawet w najtrudniejszych warunkach i w najbardziej wrogim środowisku _ - powiedział. _ Służycie tam, gdzie wielu chciałoby się znaleźć, lecz niewielu się to udaje _ - dodał.

bEUCpzHb

Szef MON i gen. Majewski, któremu towarzyszył inspektor wojsk specjalnych gen. bryg. Piotr Patalong, wręczyli medale i odznaczenia wyróżnionym żołnierzom.

Było to pierwsze Święto Wojsk Specjalnych i w ogóle święto rodzaju sił zbrojnych po wprowadzeniu nowej struktury dowodzenia. W 2007 r. wojska specjalne zostały wydzielone jako odrębny rodzaj sił zbrojnych - obok wojsk lądowych, powietrznych i morskich - i podporządkowane odrębnemu dowództwu.

W obowiązującej od początku roku strukturze dowodzenia wojska specjalne mają swój inspektorat w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych; siły wydzielone do działań w misjach podlegają (przez Centrum Operacji Specjalnych-Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych) Dowództwu Operacyjnemu.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUCpzHh
bEUCpzHC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)