Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reforma służby zdrowia. Od nowego roku duże zmiany

Minister cyfryzacji nie wyklucza jednak przejściowych kłopotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Od nowego roku rząd wprowadzi Centralny Wykaz Ubezpieczonych - poinformował minister cyfryzacji Michał Boni. Dzięki temu lekarze mają nie wymagać od nas dowodu ubezpieczenia zdrowotnego.

Minister mówił, że rząd zdąży z wprowadzeniem nowego systemu od nowego roku. Jak mówił, obecnie trwają jego testy z udziałem partnerów NFZ. Minister przyznał, że przez pierwsze kilka tygodni mogą być kłopoty z funkcjonowaniem systemu, jednak będą to kłopoty przejściowe. Michał Boni podkreślał, że dzięki temu lekarze nie będzie się zajmowali sprawami administracyjnymi, co jest teraz ich problemem.

_ - Bo ich odciąży od zajmowania się sprawami administracyjnymi. Lekarz jest od leczenia, a nie ustalania, czy ktoś ma uprawnienia, czy nie _ - wyjaśnia minister.

POSŁUCHAJ MICHAŁA BONIEGO:

źródło: IAR

Minister poinformował, że w ciągu trzech lat rząd zamierza też wprowadzić elektroniczną kartę zdrowia pacjenta.

_ - Takiej pełnej, która by nie tylko świadczyła, że ktoś ma uprawnienia, ale która by również służyła lekarzowi, jako dostęp do karty pacjenta _ - tłumaczy Boni.

źródło: IAR

Ponadto - jak poinformował minister - rząd kończy prace nad ustawą o informatyzacji. Jak mówił minister Boni, chodzi o to, by wiele dokumentów elektronicznych można było traktować jako dokumenty w sensie prawa.

Czytaj więcej w Money.pl
Arłukowicz ujawnia plan reformy NFZ NFZ będzie zdecentralizowany, regiony zyskają realny wpływ na politykę zdrowotną i wydawanie środków.
Tu nie będą cię leczyć. Mają miliony długów Niektóre placówki przestają przyjmować pacjentów chorych na raka. Wszystko przez przekroczenie limitów.
Szpital-symbol tonie w długach. Przełom? -_ Specjalny zespół ekspertów wesprze kierownictwo Centrum Zdrowia Dziecka w restrukturyzacji struktury i kosztów funkcjonowania tego szpitala _- ogłosił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
Tagi: służba zdrowia w polsce, służba zdrowia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz