Notowania

Reforma służby zdrowia. Od nowego roku duże zmiany

Minister cyfryzacji nie wyklucza jednak przejściowych kłopotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Od nowego roku rząd wprowadzi Centralny Wykaz Ubezpieczonych - poinformował minister cyfryzacji Michał Boni. Dzięki temu lekarze mają nie wymagać od nas dowodu ubezpieczenia zdrowotnego.

Minister mówił, że rząd zdąży z wprowadzeniem nowego systemu od nowego roku. Jak mówił, obecnie trwają jego testy z udziałem partnerów NFZ. Minister przyznał, że przez pierwsze kilka tygodni mogą być kłopoty z funkcjonowaniem systemu, jednak będą to kłopoty przejściowe. Michał Boni podkreślał, że dzięki temu lekarze nie będzie się zajmowali sprawami administracyjnymi, co jest teraz ich problemem.

_ - Bo ich odciąży od zajmowania się sprawami administracyjnymi. Lekarz jest od leczenia, a nie ustalania, czy ktoś ma uprawnienia, czy nie _ - wyjaśnia minister.

POSŁUCHAJ MICHAŁA BONIEGO:

źródło: IAR

Minister poinformował, że w ciągu trzech lat rząd zamierza też wprowadzić elektroniczną kartę zdrowia pacjenta.

_ - Takiej pełnej, która by nie tylko świadczyła, że ktoś ma uprawnienia, ale która by również służyła lekarzowi, jako dostęp do karty pacjenta _ - tłumaczy Boni.

źródło: IAR

Ponadto - jak poinformował minister - rząd kończy prace nad ustawą o informatyzacji. Jak mówił minister Boni, chodzi o to, by wiele dokumentów elektronicznych można było traktować jako dokumenty w sensie prawa.

Czytaj więcej w Money.pl
Arłukowicz ujawnia plan reformy NFZ NFZ będzie zdecentralizowany, regiony zyskają realny wpływ na politykę zdrowotną i wydawanie środków.
Tu nie będą cię leczyć. Mają miliony długów Niektóre placówki przestają przyjmować pacjentów chorych na raka. Wszystko przez przekroczenie limitów.
Szpital-symbol tonie w długach. Przełom? -_ Specjalny zespół ekspertów wesprze kierownictwo Centrum Zdrowia Dziecka w restrukturyzacji struktury i kosztów funkcjonowania tego szpitala _- ogłosił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
Tagi: służba zdrowia w polsce, służba zdrowia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz