Notowania

wiadomości
25.07.2012 16:15

Rejestr ubezpieczonych będzie kosztował 70 mln zł

Jeszcze dziś Sejm zajmie się Centralnym Wykazem Ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

*Jeszcze dziś Sejm zajmie się Centralnym Wykazem Ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia. Zaplanowane są oświadczenia klubów dotyczące rządowego projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. *

Projekt przygotowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ma uporządkować system potwierdzania ubezpieczenia pacjentów na podstawie numeru PESEL.

Wiceminister zdrowia Jakub Szulc powiedział, że Centralny Wykaz będzie spełniał ważną rolę, przede wszystkim usprawni obsługę pacjenta.

- _ Rejestratorka w przychodni będzie w stanie sprawdzić, czy jesteśmy ubezpieczeni. To duże ułatwienie dla pacjenta, który nie będzie musiał przedstawiać żadnych dokumentów i duże usprawnienie dla świadczeniodawcy, który będzie miał pewność, czy pacjent jest ubezpieczony czy nie _ - mówi Szulc.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAKUBA SZULCA:

Przewodniczący sejmowej komisji zdrowia poseł Bolesław Piecha uważa, że Centralny Wykaz jest drogi i niepotrzebny. - _ On jest niepotrzebny, bo po co ścigać 1 procent osób nieubezpieczonych w Polsce za 70 milionów złotych. Myślę, że tak niewielka liczba pacjentów, która umyka tym wszystkim statystykom i wydatek 70 mln zł, żeby ich ścigać jest nieporozumieniem _ - mówi Piecha.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BOLESŁAWA PIECHY:

Centralny Wykaz Ubezpieczonych ma wejść w życie od nowego roku. Pierwotnie rząd obiecał protestującym lekarzom, że wykaz będzie dostępny w październiku.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister Arłukowicz się mocno pomylił Minister zdrowia stwierdził, że w Polsce co najwyżej 0,7 proc. ludzi jest nieubezpieczonych. Jest ich dużo więcej, zobacz ile.
Chcą zlikwidować NFZ. Nie mówią co w zamian Politycy PiS zapowiedzieli, że pod koniec sierpnia przedstawią w Sejmie projekt ustawy zakładający likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia
Ustawa w Sejmie. Skończy protesty lekarzy? Pracownicy placówek medycznych będą mogli w kilka sekund przez internet sprawdzić, czy pacjent posiada ubezpieczenie w Narodowym Funduszu Zdrowia - zakłada rządowy projekt ustawy, który w środę sejmowa komisja zdrowia skierowała do prac w podkomisji.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, ubezpieczenia, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz