Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rekordowa liczba nowych firm. Oto powód

0
Podziel się:

Liczba rejestracji nowych spółek bije rekordy. W Krajowym Rejestrze Sądowym dawno nie było takiego urodzaju na nowe firmy.

Rekordowa liczba nowych firm. Oto powód
(Georgy Pchemyan/Dreamstime.com)

Nie oznacza to jednak rozkwitu przedsiębiorczości, a raczej próbę chronienia się biznesu przed problemami - - czytamy w _ Pulsie Biznesu _.

Liczba nowo rejestrowanych firm wzrosła o jedną czwartą w stosunku do ubiegłego roku i o jedną trzecią w stosunku do 2010 - wynika z danych zebranych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. Liczba powoływanych do życia firm znacznie przekracza też liczbę upadłości i likwidacji.

Eksperci wskazują jednak - zauważa _ Puls Biznesu _ - że pęd przedsiębiorców do rejestrowania nowych firm może być - paradoksalnie - skutkiem spowolnienia gospodarczego.

_ - Czasy są takie, że trzeba się restrukturyzować, a kryzys dodatkowo jest dobrą chwilą na fuzje i przejęcia. Masowe rejestrowanie nowych firm można odczytywać jako reakcję obronną, próbę zminimalizowania efektów spowolnienia gospodarczego i redukcji kosztów działalności _ - ocenia Tomasz Kaczor, główny ekonomista BGK.

działalność gospodarcza
firma
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)