Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Relacja zadłużenia zagranicznego do PKB rośnie

0
Podziel się:

Relacja ta wskazuje, jaką część rezerw walutowych musiałby przeznaczyć bank centralny na spłatę zagranicznego zadłużenia krótkoterminowego.

Relacja zadłużenia zagranicznego do PKB rośnie
(Eric Caballero/CC/Flickr)
bEJdvOJN

Relacja zadłużenia zagranicznego do PKB na koniec marca tego roku wyniosła 71,2 proc. i pogorszyła się o 3,3 pkt proc. wobec czwartego kw. 2011 roku - podał NBP w raporcie na temat bilansu płatniczego w pierwszym kwartale.

W raporcie napisano, że _ z punktu widzenia oceny płynności międzynarodowej ważnym wskaźnikiem jest relacja krótkoterminowego zadłużenia zagranicznego do oficjalnych aktywów rezerwowych _.

Dodano, że relacja ta wskazuje, _ jaką część rezerw walutowych musiałby przeznaczyć bank centralny na spłatę zagranicznego zadłużenia krótkoterminowego _.

bEJdvOJP

_ Na koniec I kwartału 2012 r., w porównaniu z IV kwartałem 2011 r., relacja ta pogorszyła się (o 1,7 punktu procentowego) i wyniosła 76,3 proc. Relacja zadłużenia zagranicznego ogółem do PKB na koniec marca 2012 r. wyniosła 71,2 proc. i w pogorszyła się o 3,3 punktu procentowego w stosunku do IV kwartału 2011 r. _ - napisano.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef NBP wie, skąd siła naszej gospodarki - _ Wzrost gospodarczy w Polsce spowolni do ok. 3,0 proc. w ujęciu rocznym w II kwartale, ale nasza gospodarka nadal rozwija się szybciej niż reszta Europy _- uważa prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.
Bezrobocie, wzost cen, podwyżki. NBP ujawnia, co nas czeka Narodowy Bank Polski ogłosił prognozy na najbliższe trzy lata.
Gospodarka już hamuje. Ekonomiści mówią o recesji Zapytaliśmy ekonomistów, co czeka nas w tym i przyszłym roku.
bEJdvOKq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)