Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zdrowie
09.02.2006 15:08

Religa chce większych nakładów na ochronę zdrowia

Minister zdrowia Zbigniew Religa powiedział, że celem w opiece zdrowotnej jest zwiększenie finansowania do poziomu 6 proc. PKB, co oznacza rocznie więcej o 20 mld zł. Jego zdaniem jednak, realnie potrzeba na to 5-6 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister zdrowia Zbigniew Religa powiedział w czwartek dziennikarzom, że celem w opiece zdrowotnej jest zwiększenie finansowania do poziomu 6 proc. PKB, co oznacza rocznie więcej o 20 mld zł. Jego zdaniem jednak, realnie potrzeba na to 5-6 lat.

Minister poinformował, że już w 2007 roku będzie kilka miliardów złotych więcej, ale żeby zwiększyć finansowanie o 20 mld zł potrzeba minimum 4 lat.

"W mojej realnej ocenie, będzie to za 5-6 lat" - powiedział Religa.

Dodał, że jednym z największych osiągnięć resortu zdrowia w ciągu pierwszych 100 dni było przygotowanie nowej ustawy o ratownictwie medycznym.

Religa poinformował, że zgodził się z propozycją wicepremiera Ludwika Dorna, żeby ustawa o ratownictwie medycznym stała się częścią ustawy o zarządzaniu kryzysowym. Powiedział, że wdrożenie ustawy o ratownictwie medycznym będzie wymagało zmian w organizacji podstawowej opieki zdrowotnej, ponieważ ratownicy będą wyjeżdżali tylko do nagłych wypadków, a nie zachorowań.

Tagi: zdrowie, religa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz