Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Religia na maturze? Minister ujawnia

0
Podziel się:

Krystyna Szumilas powiedziała, że rozmawiała z biskupami także o edukacji seksualnej w szkołach.

Religia na maturze? Minister ujawnia
(Reporter)
bFeSWpWt

Minister Krystyna Szumilas podkreśla, że program nauczania religii jest ustalany przez Kościół, a nie państwo. W radiowej Jedynce Minister Edukacji Narodowej tłumaczyła, dlaczego w 2015 roku nie będzie możliwe zdawanie religii na egzaminie dojrzałości.

Szumilas podkreślała, że chodzi przede wszystkim o to, że religia jest przedmiotem fakultatywnym. _ - Religia jako przedmiot nauczania, nie jest obowiązkowa. Uczniowie uczą sie jej w oparciu o podstawę programową, przyjętą przez Kościół. Może być nauczana zamiennie z etyką, a więc nie jest takim samym przedmiotem jak matematyka - _ powiedziała minister.

Minister dodała, że dzieci które nie chcą brać udziału w zajęciach religii, mają obowiązek uczęszczania na etykę. Podkreśliła, że na życzenie rodzica bądź ucznia taki przedmiot musi być zorganizowany przez władze szkoły.

bFeSWpWv

Krystyna Szumilas powiedziała również, że podczas dzisiejszego spotkania z Episkopatem poruszany był także temat edukacji seksualnej w szkołach._ - Ministerstwo Edukacji nie proponuje żadnych zmian w nauczaniu przedmiotu - przygotowanie do życia w rodzinie - _powiedziała Szumilas.

Minister przypomniała, że przedmiot przygotowanie do życia w rodzinie jest prowadzony przez osoby odpowiednio wyszkolone w tym zakresie.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister edukacji: matura bez religii _ - Religia to przedmiot poza podstawą programową kształcenia ogólnego przyjmowaną przez ministra edukacji _- przypomniała Szumilas.
Na maturze dziś egzaminy z WOS i filozofii WOS należy do grupy najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze, a filozofia do grupy najrzadziej wybieranych.
Zmiany w odpisach podatkowych? Myślą - _ Toczą się rozmowy dotyczące odliczeń od podatku darowizn na cele kultu religijnego _ - mówi wiceminister finansów Maciej Grabowski.
bFeSWpWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)