Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krystyna szumilas
06.06.2013 17:08

Religia na maturze? Minister ujawnia

Krystyna Szumilas powiedziała, że rozmawiała z biskupami także o edukacji seksualnej w szkołach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Minister Krystyna Szumilas podkreśla, że program nauczania religii jest ustalany przez Kościół, a nie państwo. W radiowej Jedynce Minister Edukacji Narodowej tłumaczyła, dlaczego w 2015 roku nie będzie możliwe zdawanie religii na egzaminie dojrzałości. *

Szumilas podkreślała, że chodzi przede wszystkim o to, że religia jest przedmiotem fakultatywnym. _ - Religia jako przedmiot nauczania, nie jest obowiązkowa. Uczniowie uczą sie jej w oparciu o podstawę programową, przyjętą przez Kościół. Może być nauczana zamiennie z etyką, a więc nie jest takim samym przedmiotem jak matematyka - _ powiedziała minister.

Minister dodała, że dzieci które nie chcą brać udziału w zajęciach religii, mają obowiązek uczęszczania na etykę. Podkreśliła, że na życzenie rodzica bądź ucznia taki przedmiot musi być zorganizowany przez władze szkoły.

Krystyna Szumilas powiedziała również, że podczas dzisiejszego spotkania z Episkopatem poruszany był także temat edukacji seksualnej w szkołach._ - Ministerstwo Edukacji nie proponuje żadnych zmian w nauczaniu przedmiotu - przygotowanie do życia w rodzinie - _powiedziała Szumilas.

Minister przypomniała, że przedmiot przygotowanie do życia w rodzinie jest prowadzony przez osoby odpowiednio wyszkolone w tym zakresie.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister edukacji: matura bez religii _ - Religia to przedmiot poza podstawą programową kształcenia ogólnego przyjmowaną przez ministra edukacji _- przypomniała Szumilas.
Na maturze dziś egzaminy z WOS i filozofii WOS należy do grupy najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze, a filozofia do grupy najrzadziej wybieranych.
Zmiany w odpisach podatkowych? Myślą - _ Toczą się rozmowy dotyczące odliczeń od podatku darowizn na cele kultu religijnego _ - mówi wiceminister finansów Maciej Grabowski.
Tagi: krystyna szumilas, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz