Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Republikanie chronią Pentagon przed cięciami

0
Podziel się:

Z inicjatywy Republikanów Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła ustawę o cięciach budżetu na programy społeczne.

Republikanie chronią Pentagon przed cięciami
(Noclip/Wikipedia)

Z inicjatywy Republikanów Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła ustawę o cięciach budżetu na programy społeczne, aby uniknąć znacznych redukcji budżetu wojskowego proponowanych przez administrację prezydenta Baracka Obamy.

Ustawa przegłosowana większością 218 do 199 głosów - wyłącznie głosami Republikanów - nie ma szans na zatwierdzenie w zdominowanym przez Demokratów Senacie. Nawet gdyby przeszła w wyższej izbie Kongresu, napotka weto prezydenta. Posunięcie GOP uważa się za PR-owską demonstrację przed zbliżającymi się wyborami do Białego Domu i Kongresu.

Republikanie krytykowali plan cięć budżetu Pentagonu, zgodnie z którym jego wydatki zostałyby zmniejszone o około 600 miliardów dolarów w ciągu 10 lat. Stanowiłoby to około połowy oszczędności budżetowych - reszta przypadłaby na programy cywilne.

Cięcia budżetu Pentagonu zmuszą do redukcji armii i eliminacji niektórych programów budowy broni i sprzętu wojskowego.

Republikanie zamiast tego domagają się większych redukcji takich programów jak ubezpieczenia zdrowotne dla najuboższych, wydatki na bony żywnościowe i plan pomocy dla zadłużonych właścicieli domów.

Czytaj więcej w Money.pl
Bitwa w Kongresie o tarczę antyrakietową Amerykańscy Republikanie proponują budowę bazy tarczy antyrakietowej na wschodnim wybrzeżu USA.
To już bardziej niż pewne. Powalczy z Obamą We wczorajszych prawyborach republikańskich były gubernator Massachusetts zdobył kolejnych delegatów na krajową konwencję, która nominuje kandydata partii na prezydenta.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)