Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Republikanie też mają plan ratowania kraju. Według Demokratów jest zły dla gospodarki

0
Podziel się:

Jeśli polityczny spór o redukcję deficytu i podwyższenie limitu zadłużenia państwa nie zakończy się do wtorku, to Stany Zjednoczone mogą utracić wiarygodność finansową.

Republikanie też mają plan ratowania kraju. Według Demokratów jest zły dla gospodarki
(kevindooley/CC/Flickr.com)

Przewodniczący amerykańskiej Izby Reprezentantów John Boehner wezwał kongresmenów z Partii Republikańskiej do poparcia swego planu redukcji deficytu budżetowego.

Jeśli polityczny spór o redukcję deficytu i podwyższenie limitu zadłużenia państwa nie zakończy się do wtorku, to Stany Zjednoczone mogą utracić wiarygodność finansową.

Plan Boehnera, który ma być głosowany dzisiaj, przewiduje zmniejszenie amerykańskiego deficytu budżetowego o 917 miliardów dolarów w ciągu 10 lat. Limit zadłużenia państwa zostałby natomiast podniesiony o 900 miliardów.

Planowi sprzeciwiają się konserwatywni kongresmeni z Partii Republikańskiej, którzy chcą większych cięć wydatków budżetowych. Boehner wezwał ich do zachowania solidarności partyjnej i zapowiedział, że głosowanie nad planem będzie głosowaniem nad wotum zaufania dla niego jako przewodniczącego Izby Reprezentantów.

Głosowanie przeciwko planowi Boehnera zapowiedziało już 51 senatorów z Partii Demokratycznej i dwóch niezależnych. Doradcy prezydenta Baracka Obamy rekomendują mu zawetowanie planu, gdyby został uchwalony. Partia Demokratyczna, która jest za podniesieniem podatków dla najbogatszych, twierdzi, że propozycje Republikanów są niekorzystne dla amerykańskiej gospodarki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t125424.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/obama;wezwal;republikanow;do;kompromisu;ws;limitu;zadluzenia,211,0,879315.html) Limit zadłużenia. Czy pójdą na kompromis ? - Stany Zjednoczone nie wychodzą bez zapłacenia rachunku. My spłacamy swoje długi. Wypełniamy zobowiązania - powiedział amerykański prezydent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t86359.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ekspert;z;brukseli;w;usa;bedzie;kompromis;bo;spor;jest;polityczny,25,0,881945.html) "Stany nie upadną. Ten spór to tylko polityka" _ Spór o pułap zadłużenia w USA to problem polityczny, który zapewne zakończy się porozumieniem. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t85567.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wojna;nerwow;na;wall;street;winne;dlugi,237,0,880621.html) Wojna nerwów na Wall Street. Winne długi Barack Obama prosi opozycję, by ta poparła jego projekt wyjścia z finansowych kłopotów. Ta na razie się nie zgadza.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)