Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Resort finansów uspokaja. Recesja nam raczej nie grozi

0
Podziel się

MFW prognozuje, że PKB Polski w tym roku skurczy się o 0,7 procent.

Resort finansów uspokaja. Recesja nam raczej nie grozi
(PAP/Paweł Supernak)
bEgUaQZh

- _ Scenariusz zakładający, że Polska wpadnie w recesję jest mało prawdopodobny _ - uważa wiceminister finansów, Ludwik Kotecki.

_ - Pesymistyczna prognoza Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla Polski wiąże się z bardzo pesymistyczną prognozą MFW dla strefy euro i Niemiec _ - podkreślił wiceminister.

_ - Naszym zdaniem scenariusz zakładający recesję w Polsce jest mimo wszystko mało prawdopodobny. Prognozy MFW pokazują, że Polska będzie jednym z krajów, które relatywnie słabiej zostaną dotknięte skutkami kryzysu _ - dodał Kotecki.

bEgUaQZj
Sytuacja polskiej gospodarki w raportach Money.pl
*Bezrobocie znowu wzrosło. Zobacz, gdzie jeszcze są wakaty * Jak sprawdził Money.pl, mimo pogarszającej się sytuacji, pracę można znaleźć. Pilnie poszukiwani są przede wszystkim handlowcy.
*Polska gospodarka stanęła w miejscu * Wzrost PKB w I kwartale wyniesie zaledwie 0,7 procent - wynika z analizy Money.pl.

Podkreślił jednocześnie, że prognozy Ministerstwa Finansów wskazują, że mimo bardzo niepewnej i niestabilnej sytuacji zewnętrznej Polska odnotuje w 2009 roku wzrost gospodarczy.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że PKB Polski w tym roku skurczy się o 0,7 proc., natomiast już w przyszłym roku wzrośnie o 1,3 procent.

bEgUaQZp
bEgUaQZK
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)