Notowania

plan konwergencji
08.02.2010 08:26

Resort finansów zaprezentuje "program konwergencji"

Program przewiduje ograniczenie deficytu finansów publicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Gospodarki ustaliły ostateczną wersję programu konwergencji, mającego przygotować Polskę do przyjęcia wspólnej, europejskiej waluty.

na zdjęciu minister finansów Jacek Rostowski* *

Program przewiduje ograniczenie deficytu finansów publicznych. Z ponad 7 procent PKB pod koniec ubiegłego roku ma on spaść poniżej 3 procent w roku 2012. Dzisiaj program zostanie przedstawiony poszczególnym resortom.

Zejście z deficytem sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. będzie możliwe w 2012 roku, w tym roku ma on wynieść 6,9 proc., a w 2011 roku 5,9 proc.

[

O planie konwergencji czytaj w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/plan;konwergencji.html )
W piątek późnym popołudniem Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Gospodarki ustaliły ostateczną wersję aktualizacji programu konwergencji, która dzisiaj w trybie obiegowym trafi do akceptacji poszczególnych resortów.

_ - Zakładamy, że wzrost PKB wyniesie w tym roku 3 proc., w przyszłym 4,5 proc., zaś w 2012 roku 4,2 proc.. Przy takim scenariusz tempa wzrostu PKB deficyt sektora finansów publicznych zejdzie do 2,9 proc. w 2012 roku _ - podano nieoficjalnie.

_ - Natomiast, jeśli spełni się założony przez nas w analizie wrażliwości wariant pesymistyczny wzrostu gospodarczego, zakładający dynamikę PKB w tym roku na poziomie 2,7 proc., w 2011 3,7 proc., a w 2012 3,5 proc., wtedy deficyt sektora poniżej 3 proc. PKB znajdzie się w 2013 roku _.

Czytaj w Money.pl

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: plan konwergencji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz