Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Resort skarbu sprzedaje akcje Polmozbytu

0
Podziel się

Akcje spółki Polmozbyt z Łodzi, działającej w branży motoryzacyjnej, będzie można kupić 5 lipca - poinformowało ministerstwo skarbu. Zgłoszenia do udziału w aukcji inwestorzy mogą składać w MSP do 29 czerwca.

Resort skarbu sprzedaje akcje Polmozbytu
(MotoTarget)
bDyTPIqJ

Akcje spółki Polmozbyt z Łodzi, działającej w branży motoryzacyjnej, będzie można kupić 5 lipca - poinformowało ministerstwo skarbu. Zgłoszenia do udziału w aukcji inwestorzy mogą składać w MSP do 29 czerwca.

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że cena wywoławcza pakietu 85 proc. akcji firmy wynosi ponad 7,9 mln zł. Wadium uprawniające do wzięcia udziału w aukcji to 700 tys. zł. Do Skarbu Państwa należy 100 proc. akcji spółki.

Polmozbyt w Łodzi specjalizuje się w sprzedaży samochodów i części zamiennych. Spółka świadczy m.in. usługi z zakresu serwisu gwarancyjnego pojazdów; ponadto specjalizuje się w przeglądach rejestracyjnych oraz w serwisowaniu i montażu instalacji zasilania gazem LPG. Znacząca część przychodów przedsiębiorstwa pochodzi z wynajmu lokali.

bDyTPIqL

Spółka w skali roku wykonuje około 9 tys. usług serwisowych oraz około 15 tys. przeglądów rejestracyjnych. Główną grupę klientów Polmozbytu stanowią klienci indywidualni. Strategia spółki obejmuje rozszerzenie bazy odbiorców produktów i usług o klientów instytucjonalnych, firmy ubezpieczeniowe oraz użytkowników flot samochodowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t140211.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/bgz;akcje;na;debiucie;nie;zrobia;furory,9,0,839177.html) BGŻ: Akcje na debiucie nie zrobią furory Zdaniem analityków ankietowanych przez Money.pl nie ma co liczyć na zyski większe niż kilka procent. Sprzedając akcje BGŻ na pierwszej sesji inwestorzy zarobią na czysto nieco ponad 40 zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t139721.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bgz;sprzedany;w;glupawy;sposob,244,0,832500.html) BGŻ sprzedany "w głupawy sposób" Wicepremier Waldemar Pawlak uważa, że inwestorom nie opłaca się kupować akcji BGŻ, bo Rabobank ma już prawie 60 proc. akcji banku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t83729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wielu;zainteresowanych;sprzedaza;lotosu,211,0,812499.html) Wielu zainteresowanych sprzedażą Lotosu Według Aleksandra Grada decyzje w sprawie sprzedaży akcji koncernu powinny zapaść nie wcześniej niż na przełomie 2011 i 2012 r.
bDyTPIrm
KOMENTARZE
(0)