Notowania

aleksander grad
13.11.2008 08:45

Resort skarbu zapewnia: Wykonamy plan prywatyzacji

Sprzedaż państwowych firm da budżetowi 2,3 miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister Skarbu PaństwaAleksander Gradpodtrzymuje, że uda się wykonać tegoroczny plan prywatyzacji, który ma przynieść budżetowi 2,3 mld zł.

_ - Biorąc pod uwagę podjęte już decyzje i przygotowane umowy, a także zgodę komitetu stałego RM na sprzedaż resztówek energetycznych, mam pewność, że tegoroczny plan uda się wykonać _ - powiedział w wywiadzie dla _ Rzeczpospolitej _ Grad.

_ - Ważny będzie przyszły rok. Zakładamy, że zrealizujemy wówczas wiele przychodów planowanych pierwotnie na 2008 rok. Warto podkreślić, że uzyskanie zapisanych w budżecie 12 mld nie zależy od uruchomienia projektów giełdowych. Dlatego jeżeli się nie da niektórych spółek skierować na giełdę, będziemy prywatyzowali poprzez inwestorów branżowych _ - dodał.

Według danych MSP przychody netto z prywatyzacji po październiku 2008 r. wyniosły 656,6 mln zł, co daje 47,89 proc. planu.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Prezydent nie odpuszcza. "Nie" dla prywatyzacji ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;nie;odpuszcza;nie;dla;prywatyzacji,249,0,381945.html )
* [ Tusk ma nadzieję. Stocznie da się uratować? ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;ma;nadzieje;stocznie;da;sie;uratowac,69,0,376901.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: aleksander grad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz