Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Resort środowiska: Kampania zachęcająca do oszczędności energii

0
Podziel się:

Kampanię ministerstwa wsparli profesorowie: Jerzy Bralczyk i Zbigniew Lew-Starowicz.

Minister środowiska Marcin Korolec
Minister środowiska Marcin Korolec (Reporter)

Od poniedziałku w największych ogólnopolskich stacjach telewizyjnych emitowane będą humorystyczne spoty zachęcające do oszczędzania energii - poinformował resort środowiska. Kampanię ministerstwa wsparli profesorowie: Jerzy Bralczyk i Zbigniew Lew-Starowicz.

Ministerstwo przypomina, że możemy oszczędzać energię w domu na wiele sposobów. - _ Wymiana standardowego oświetlenia o mocy 100 W na jedną świetlówkę energooszczędną o mocy 20 W daje roczne oszczędności w wysokości ok. 40 zł _ - przekonuje resort na stronie internetowej. Jak podaje, wymieniając jedną żarówkę na energooszczędną, w ciągu roku można zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o ok. 88 kilogramów. Aby zneutralizować taką ilość CO2, potrzeba ok. 17 drzew.

Wyłączając urządzenia ze stanu czuwania czy oszczędzając energię cieplną, przykręcając termostaty w grzejnikach, zaoszczędzimy natomiast nawet kilkaset złotych rocznie.

Zobacz także: Zobacz spot z prof. Lwem Starowiczem i Bralczykiem:

- _ Oszczędzanie, do którego zachęcamy, to właśnie pozbywanie się drobnych, zupełnie niepotrzebnych wydatków, które łącznie stworzą duży efekt. Warto także zaznaczyć, że to, co dobre dla naszych kieszeni, jest też dobre dla środowiska i naszego zdrowia. Zużywając mniej energii, potrzebujemy mniej paliw, które musimy spalić w celu jej wytworzenia, emitując przy tym mniej szkodliwych substancji i gazów cieplarnianych _ - powiedział cytowany przez resort minister środowiska Marcin Korolec.

Zobacz także: Spoty można także obejrzeć na kanale MŚ w serwisie YouTube:

Kampania potrwa do połowy listopada. Swoim autorytetem wsparli ją profesorowie: Jerzy Bralczyk oraz Zbigniew Lew-Starowicz. _ Pomysł spotów telewizyjnych odnosi się do kontekstu sporów językowych oraz relacji między ludźmi. Stąd udział znanych autorytetów, profesorów, którzy komentują zachowania występujących par _ - wyjaśnił resort.

W ramach kampanii powstanie także strona internetowa, na której będzie można znaleźć porady inspirujące do oszczędzania energii. Akcja jest finansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam powstanie centrum energii odnawialnej Uniwersytet Łódzki i gmina Uniejów będą wspólnie promować odnawialne źródła energii. List intencyjny w tej sprawie podpisały władze uczelni i samorządu - poinformował we wtorek PAP rzecznik uniwersytetu Tomasz Boruszczak.
Samolot na energię słoneczną od polskich uczonych Monitorowanie stanu upraw, zagrożenia pożarowego, a nawet osób i pojazdów, to zadania samolotu Phoenix, nad którym pracują uczeni z warszawskiego Instytutu Lotnictwa.
Kupimy energię z rosyjskiej atomówki? Rosatom: Energia może być sprzedawana do Polski, na Litwę lub przez Bałtyk do Niemiec.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)