Notowania

poczta
02.03.2009 11:08

Rewolucja na Poczcie. SMS-y i maile zastapią awiza

Pocztowy gigant chce się zmienić. Wymusza to konkurencja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Wojtasik)

O tym, że można odebrać paczkę, klienci mają być informowani SMS-em i mailem.

Jak donosi _ Gazeta Wyborcza _ Poczta Polska zamierza powalczyć o dynamicznie rozwijający się rynek paczek z internetowych sklepów. Poczta zamierza skończyć z procederem awizowania przesyłek. Zamiast tego odbiorcy paczek będą informowani będą o ich dostarczeniu SMS-em lub e-mailem.

Wprowadzona zostanie też możliwość śledzenia losów przesyłki za pośrednictwem sieci. - _ PP chce też się stać czymś na kształt Western Union. Od lutego pieniądze wpłacone w pocztowym okienku w ciągu pół godziny są dostępne na każdej poczcie w całym kraju - _ czytamy w _ GW _.

Zmianom u pocztowego monopolisty towarzzyszy wyraźna poprawa w terminowości dostaw przesyłek. Jednak jak podkreśla dziennik Poczta ma też gorsze wiadomości dla swoich klientów. Od kwietnie ceny usług wzrosną od kilku do kilkunastu procent. Zlikwidowana zostanie też część placówek.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ UOKiK karze Pocztę i firmy telekomunikacyjne ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uokik;karze;poczte;i;firmy;telekomunikacyjne,0,0,418304.html )
* [ Rząd bierze się za reformę poczty ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;bierze;sie;za;reforme;poczty,82,0,373586.html )
* [ UKE: Prywatni operatorzy pocztowi naginają prawo ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/uke;prywatni;operatorzy;pocztowi;naginaja;prawo,141,0,364173.html )
Tagi: poczta, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz