Notowania

rodzina na swoim
28.12.2012 07:24

Rodzina na swoim. Ostatnia szansa na taki kredyt

Do końca roku można uzyskać dofinansowanie kredytu na własne cztery kąty. Zobacz, ile można zaoszczędzić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(greg801/iStockphoto)

*Do końca roku można uzyskać dofinansowanie kredytu na mieszkanie. W praktyce jednak nawet dziś może zabraknąć nam czasu, by dopełnić wszystkich formalności. A jest się o co starać. *

Dopłaty stosowane przez pierwszych osiem lat mogą wynieść do 50-ciu procent wysokości odsetek. Ten, kto dziś podejmuje ostateczną decyzje, musi mieć dużo szczęścia, by zdążyć. O ile nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem wszelkich potrzebnych dokumentów u dewelopera, o tyle z bankiem może nie być już tak prosto.

Po pierwsze, musimy trafić do takiego, który uznaje datę wpłynięcia wniosku do oddziału, a nie jego zarejestrowania w systemie. Drugi problem możemy mieć z dostarczeniem zaświadczenia o zatrudnieniu. każdy bank posiada bowiem własny druk tego dokumentu i tylko taki honoruje. Musimy więc liczyć też na dużą życzliwość kadrowych w naszej firmie. - _ Jeżeli firma mieści się daleko, bądź zaświadczenie wystawia centrala, dla spóźnialskich może to być niestety problem _ - przyznaje doradca finansowy Piotr Kamecki.

Program, z którego - według danych Banku Gospodarstwa Krajowego - do końca trzeciego kwartału tego roku skorzystało ponad 165 tys. osób, pozwala zaoszczędzić naprawdę znaczące sumy. - _ Może to być dwadzieścia, ale i pięćdziesiąt tysięcy złotych. Zależy to od okresu kredytowania - _podkreśla Piotr Kamecki.

Mimo to doradca przestrzega przed podejmowaniem tak ważnej decyzji _ ad hoc _. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani, to nie próbujmy odkładać formalności na Sylwestra. Wszystkie banki mają tego dnia skrócone godziny pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Topnieją szanse na dopłaty w Rodzinie na swoim. Sprawdź W kilku miastach wybór ofert jest bardzo duży. Są takie rejony, gdzie znalezienie mieszkania spełniającego kryteria jest niemożliwe.
Mikołajkowy prezent dla spłacających kredyt Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na kolejną obniżkę stóp procentowych. Sprawdź, co to oznacza dla zadłużonych.
Kredyt z dopłatą. To już ostatnia szansa O ten z programu _ Rodzina na swoim _ można ubiegać się już tylko do końca grudnia. Zobacz, dlaczego _ Mieszkanie dla Młodych _ mu nie dorówna.
Tagi: rodzina na swoim, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz