Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rodzina z Florydy odnalazła skarb z XVIII wieku

0
Podziel się

Poszukiwania zatopionego skarbu zajęły im lata. Na głębokości zaledwie 4,5 metra rodzina z Florydy natrafiła na osiem długich łańcuchów, pięć monet i pierścień ze złota.

Rodzina z Florydy odnalazła skarb z XVIII wieku
(Credit: Booty Salvage/Splash /EAST NEWS)
bErwMmSt

Rodzina poszukiwaczy skarbów odnalazła złote monety i łańcuchy pochodzące z jednego z 11 statków, które zatonęły u wybrzeży Florydy podczas sztormu w 1715 roku. Jednostki były w drodze z Hawany do Hiszpanii - podał dziś portal BBC News.

_ To spełnienie naszych marzeń _ - powiedział Rick Schmitt, który wraz z żoną i dwójką dorosłych dzieci odnalazł skarb wart 300 tys. dolarów.

Poszukiwania zatopionego skarbu zajęły im lata. Na głębokości zaledwie 4,5 metra natrafili na osiem długich łańcuchów, pięć monet i pierścień ze złota.

bErwMmSv

Zgodnie z prawem USA i Florydy stan przejmie około 20 proc. skarbu, a reszta zostanie podzielona między rodzinę Schmittów a firmę, która ma prawa do wraku.

Jak napisał brytyjski _ Daily Mail _ w sztormie z 30 lipca 1715 roku zatopionych zostało 11 z 12 hiszpańskich statków z ładunkiem złota i srebra. Część drogocennych przedmiotów wydobyli poszukiwacze, ale ocenia się, że na dnie spoczywają jeszcze skarby warte miliony dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Komary będą zwalczać dronem Informacja z drona przekazywana będzie do służb naziemnych, a te z pomocą środków chemicznych zlikwidują kolonie komarów.
Hotel na Florydzie zapadł się pod ziemię Klienci kompleksu hotelowego obok parku Disney World na Florydzie przeżyli chwile grozy, gdy część budynku dosłownie zapadła się pod ziemię.
Wyruszyli na niebezpieczne połowy Jak jednak pokazuje doświadczenie z lat ubiegłych, połowy często mogą się zakończyć poważnymi wypadkami, a nawet śmiercią.
bErwMmSW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)