Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnictwo w polsce
15.09.2013 18:52

Rolnictwo w Polsce. Minister chwali rolników

Nie ma szybciej rozwijającej się dziedziny w naszej gospodarce, niż sektor rolno-spożywczy. - To zasługa rolników - uważa Stanisław Kalemba.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Nie ma szybciej rozwijającej się dziedziny w naszej gospodarce, niż sektor rolno-spożywczy. - _ To zasługa rolników _ - uważa Stanisław Kalemba.

Minister rolnictwa podczas Dożynek Prezydenckich w Spale podziękował rolnikom za ich ciężką pracę, często w trudnych warunkach. Stanisław Kalemba mówił, że dzięki poświęceniu rolników w polskich domach nie zabraknie żywności.

Przypomniał, że największymi odbiorcami naszych produktów rolno-spożywczych są Niemcy, Wielka Brytania, Rosja i Czechy. Rynki te są bardzo wymagające, minister apelował więc o zachowanie najwyższych standardów produkcji żywności.

_ - Konkurencja rośnie, a wypracowaną przez lata pozycję trzeba pielęgnować _ - mówił Kalemba. Minister rolnictwa powiedział też, że w tym roku ponad 120 tysięcy gospodarstw poniosło duże straty, wywołanych przez niekorzystne warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Mogą dostać nawet równowartość 7500 euro Rolnicy poszkodowani przez tegoroczne klęski żywiołowe mogą do 30 września składać wnioski o pomoc finansową do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Zakaz uboju odbija się na gospodarce O 70 procent spadł eksport wołowiny do krajów islamskich. Zdaniem Stanisława Kalemby, twierdzenie, że zakaz uboju rytualnego nie odbije się na gospodarce, jest nieprawdziwe.
Żywność niebezpieczna? Nowa inspekcja Minister rolnictwa dodał, że zabiega o to, aby nad pomysłem jego resortu pochylił się rząd
Tagi: rolnictwo w polsce, kalemba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz