Notowania

rolnik
07.11.2008 06:02

Rolnicy łatwiej kupią państwową ziemię

Obrót ziemią rolną usprawni ograniczenie prawa pierwokupu Agencji Nieruchomości Rolnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ministerstwo Rolnictwa zamierza ułatwić nabywanie nieruchomości rolnych z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa - informuje _ Gazeta Prawna _. Na zmianach skorzystają rolnicy indywidualni oraz osoby z wykształceniem rolniczym.

Obrót ziemią rolną usprawni też ograniczenie prawa pierwokupu Agencji Nieruchomości Rolnych. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, który teraz znajduje się w konsultacjach społecznych.

Jak zapowiada minister rolnictwaMarek Sawicki, celem nowelizacji ustawy jest jak najszybsze doprowadzenie do sprzedaży rolnikom ziemi pozostającej w zasobie Agencji Nieruchomości Rolnych w celu powiększenia gospodarstw rodzinnych. Minister podkreśla, że ziemia powinna należeć do tych, którzy ją uprawiają i po zakończeniu procesu sprzedaży obecna działalność ANR będzie bezzasadna.

Nowelizacja wprowadza również poważne ograniczenia w zakresie dzierżawy gruntów od ANR. Z zasobu nieruchomości rolnych skarbu państwa wydzierżawić będzie można do 300 hektarów ziemi.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ PSL kupi wyborców? 2,5 mln ha ziemi dla rolników ]( http://news.money.pl/artykul/psl;kupi;wyborcow;2;5;mln;ha;ziemi;dla;rolnikow,62,0,381246.html )
* [ Rolnicy nie będą mogli dzierżawić ziemi ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rolnicy;nie;beda;mogli;dzierzawic;ziemi,42,0,383530.html )
Tagi: rolnik, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz