Notowania

kryzys w grecji
07.02.2011 12:08

Rolnicy protestują. Blokada przejścia

Największe przejście na granicy bułgarsko-greckiej zostało zablokowane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Największe przejście na granicy bułgarsko-greckiej Kułata - Promachon na międzynarodowej trasie E79 zostało w poniedziałek zablokowane przez protestujących greckich rolników - poinformowało bułgarskie radio publiczne. Na granicy tworzą się kolejki.

Rolnicy planują długotrwałe blokady, lecz w pierwszych dniach ich protestu przejście i prowadzące do niego drogi będą otwierane okresowo na 30 minut - podało radio.

Oprócz rolników blokady organizują także bezrobotni z likwidowanych przedsiębiorstw w północnej Grecji - poinformowała z kolei prywatna bułgarska agencja informacyjna Fokus.

Bułgarskie MSW, które zostało oficjalnie powiadomione przez greckie władze o blokadach, doradza podróżującym korzystanie z mniejszego przejścia granicznego Ilinden - Exohi w pobliżu miasta Goce Dełczew.

W poprzednich latach podczas blokad przejść granicznych pomiędzy Bułgarią a Grecją tworzyły się ogromne kolejki, w których kierowcy musieli czekać po dwie-trzy doby; pomocy udzielał im wtedy m.in. bułgarski Czerwony Krzyż.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/greccy;strajkujacy;znow;sparalizuja;kraj,81,0,755025.html) Greccy strajkujący znów sparaliżują kraj Związek pracowników greckiego sektora publicznego zapowiada protest na 10 lutego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t129096.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/krach;czeka;hiszpanie;jesli;tak;to;takze;polske,187,0,753595.html) Krach czeka Hiszpanię? Jeśli tak, to także Polskę! Rząd robi wszystko, żeby zmniejszyć naszą wiarygodność. Nie jesteśmy gotowi na kryzys w strefie euro.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz