Notowania

rolnictwo w polsce
06.12.2012 10:54

Rolnicy stracili 234 mln złotych. Zobacz, gdzie

Prawie 14 tys. gospodarstw rolnych było poszkodowanych w Wielkopolsce w związku z niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi w 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawie 14 tys. gospodarstw rolnych było poszkodowanych w Wielkopolsce w związku z niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi w 2012 roku. Starty oszacowano na 234 mln zł - poinformował rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Największe straty w uprawach rolnych spowodowała mroźna i bezśnieżna zima; z tego powodu szkody poniosło ponad 13 tys. gospodarstw rolnych. Specjalne komisje oszacowały straty na ponad 215 mln zł.

Latem, w czerwcu i lipcu, region nawiedziły nawałnice i ulewne deszcze, które wyrządziły szkody w 519 gospodarstwach rolnych. Straty sięgnęły prawie 19 mln zł.

Cztery gospodarstwa rolne poszkodowane zostały natomiast w wyniku powodzi, która nawiedziła w czerwcu i lipcu okolice Szamocina.

W Wielkopolsce jest około 160 tys. gospodarstw rolnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zboże w Europie ma potanieć w perspektywie... W perspektywie 2022 roku ceny zbóż pozostaną zmienne, ale powinny nieco spaść, także ceny produktów rolnych będą niestabilne, natomiast dochody w rolnictwie będą nadal spadać.
GMO groźne dla zdrowia? "Nie ma dowodów" _ W Polsce bezpośrednia produkcja żywności z roślin GMO, głównie kukurydzy, odbywa się na bardzo małą skalę _.
Tagi: rolnictwo w polsce, rolnictwo, straty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz