Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła we wtorek Romanowi Karkosikowi zarzut manipulacji akcjami spółki Krezus S.A. Współudział zarzuca także Grażynie K. oraz Jakubowi N.

Sprawa dotyczy zdarzeń, do jakich doszło od lipca do listopada 2012 roku na warszawskiej giełdzie. Podejrzani mieli składać zlecenia i zawierać transakcje na akcjach spółki Krezus, m.in. manipulując kursem akcji i wprowadzając w błąd innych inwestorów co do rzeczywistego popytu i podaży instrumentu finansowego. Łączna ilość akcji, którymi obracali podejrzani - według ustaleń prokuratury - wynosiła ponad 3 mln sztuk, a ich wartość przekroczyła 36 mln zł.

"Zdecydowanie zaprzeczam, jakoby moim celem przy dokonywaniu transakcji kupna i sprzedaży akcji była manipulacja i wprowadzanie w błąd uczestników rynku" - pisze w oświadczeniu Roman Karkosik. I ostrzega, że działania te mogą skutkować decyzją o wycofaniu jego spółek z publicznego obrotu oraz ograniczeniu inwestycji w polskich przedsiębiorstwach zatrudniających kilkanaście tysięcy pracowników.

Mowa o imperium, które od lat 80. ubiegłego wieku buduje Roman Karkosik. Zobaczcie sami. Oto wszystkie jego biznesy.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
ivon
2017-06-14 14:03
no nie wytrzymam jaka tragedia- biedni nauczyciele stracą prace ??? na mszę muszę dać . Jak robotnicy stracili pracę to nikogo to nie obchodziło..... . Mogą się przekwalifikowac i po problemie .
bandyta
2017-06-13 22:28
wałki nawet na biżuterii robi, miesza srebro że niby 925 próba a tam pełno cyny i innego syfu, ciekawe co jeszcze podrabia!
MIREKKIELCE
2017-06-13 06:32
TEN CZŁOWIEK TEŻ BYŁ ORMOWCEM ? BO TEN OD ALMY BYŁ ORMOWCEM
Pokaż wszystkie komentarze (76)