Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła we wtorek Romanowi Karkosikowi zarzut manipulacji akcjami spółki Krezus S.A. Współudział zarzuca także Grażynie K. oraz Jakubowi N.

Sprawa dotyczy zdarzeń, do jakich doszło od lipca do listopada 2012 roku na warszawskiej giełdzie. Podejrzani mieli składać zlecenia i zawierać transakcje na akcjach spółki Krezus, m.in. manipulując kursem akcji i wprowadzając w błąd innych inwestorów co do rzeczywistego popytu i podaży instrumentu finansowego. Łączna ilość akcji, którymi obracali podejrzani - według ustaleń prokuratury - wynosiła ponad 3 mln sztuk, a ich wartość przekroczyła 36 mln zł.

"Zdecydowanie zaprzeczam, jakoby moim celem przy dokonywaniu transakcji kupna i sprzedaży akcji była manipulacja i wprowadzanie w błąd uczestników rynku" - pisze w oświadczeniu Roman Karkosik. I ostrzega, że działania te mogą skutkować decyzją o wycofaniu jego spółek z publicznego obrotu oraz ograniczeniu inwestycji w polskich przedsiębiorstwach zatrudniających kilkanaście tysięcy pracowników.

Mowa o imperium, które od lat 80. ubiegłego wieku buduje Roman Karkosik. Zobaczcie sami. Oto wszystkie jego biznesy.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Binio
2018-01-03 18:25
kolejny złodziej powiązany z WSI
Aaaa
2018-01-03 17:24
handel złomem i już wiadomo skąd kasa, ano z budżetu
rex
2018-01-03 17:14
Jakiej to powagi dodaje artykułowi podkreślenie, że 80 rok, to był wiek ubiegły! No nigdy bym się nie domyślił!
Przepraszam panie redaktorze, ale jeśli będzie rok 2081, to jak najbardziej wypada zaznaczyć, że to co działo się 1980r. to wiek ubiegły. Ale kto wie jak jeszcze będzie, bo widzę że analfabetyzm wtórny zbiera swoje żniwo.
Pokaż wszystkie komentarze (80)