Notowania

wybory w usa
28.07.2012 07:20

Romney krytykowany za gafy w Wielkiej Brytanii

Katastrofalna podróż przedwyborcza republikańskiego kandydata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Kandydat Partii Republikańskiej do Białego Domu, Mitt Romney, znalazł się pod ostrzałem krytyki za liczne gafy w czasie swej wizyty w Wielkiej Brytanii. Media piszą o katastrofalnej podróży przedwyborczej republikańskiego kandydata. *

Komentatorzy wytykają Romneyowi, że sceptycznie wyraził się o przygotowaniach Wielkiej Brytanii do igrzysk olimpijskich w czasie wywiadu dla amerykańskiej telewizji. Przedstawiciele rządu brytyjskiego dali do zrozumienia, że są urażeni jego uwagami.

Wcześniej ujawniono, że jeden z doradców Romneya, mówiąc o jego wizycie w Londynie, wspomniał o wspólnym _ anglosaskim dziedzictwie _ USA i Wielkiej Brytanii, które Romney jakoby bardziej docenia niż prezydent Barack Obama. Komentatorzy dopatrzyli się w tym podtekstu rasowego i wyrazu arogancji.

Wypomniano też kandydatowi Partii Republikańskiej (GOP), że podsumowując swoją wizytę powiedział, iż spotkał się również z _ przedstawicielami MI-6 _, czyli wywiadu brytyjskiego. W Wielkiej Brytanii nie ma zwyczaju publicznego eksponowania MI-6 - agencji, o której istnieniu rząd brytyjski powiadomił oficjalnie dopiero w 1994 r.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/34/m240674.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/podroz;zagraniczna;romneya;ma;przypomniec;o;silnej;ameryce,84,0,1130324.html) *Jeździ po świecie i przypomina o sile Ameryki * Jak to jest w zwyczaju pretendentów do Białego Domu, Republikanin Romney udaje się w tym tygodniu z wizytą do Europy i Izraela, żeby zdobywać dyplomatyczne szlify. Gafy Romneya wywołały lawinę złośliwości w mediach sympatyzujących z prezydentem Obamą. _ Mitt Romney stale znajduje sposoby przypominania wyborcom, dlaczego go nie lubią. W czasie swych "europejskich wakacji" kandydat rywalizuje z komikiem Chevym Chase'em jeśli chodzi o zdolności do obrażania. Jego podróż miała być odpoczynkiem po kampanii wyborczej w kraju. Zamiast tego stała się maszynką do nieustannych gaf _ - napisał w piątek liberalny dziennik _ Christian Science Monitor _.

Komentator sprzyjającej Demokratom telewizji MSNBC wyraził opinię, że Romney _ przynosi wstyd Ameryce _.

Krytycznie ocenił jego wizytę nawet konserwatywny _ Wall Street Journal _. _ W pierwszym dniu spotkań z brytyjskimi przywódcami kandydat Republikanów musiał sobie radzić z negatywnym przyjęciem swoich komentarzy na temat przygotowania Brytyjczyków do olimpiady, które wywołały przytyki pod jego adresem ze strony burmistrza Londynu _ - napisał dziennik.

_ Oderwało to uwagę od celu podróży, jakim było zaprezentowanie Mitta Romneya jako męża stanu swobodnie poruszającego się na światowej scenie _ - czytamy w korespondencji _ WSJ _ z Londynu.

Czytaj więcej w Money.pl
Romney oskarża Obamę. "To jego porażka" Kiepskie dane z amerykańskiej gospodarki odbiją się na urzędującym prezydencie.
Zobacz, co Mitt Romney obiecuje Amerykanom _ - Po czterech latach mojej prezydentury bezrobocie zmniejszy się do sześciu procent, a być może będzie jeszcze niższe - _powiedział kandydat na prezydenta USA.
Miażdżąca przewaga, rywale się wycofują _ - Lepsza Ameryka zaczyna się dziś wieczorem. To początek końca rozczarowań rządami Obamy - _ powiedział Romney.
Tagi: wybory w usa, mitt romney, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz