Notowania

ropa z iraku
19.06.2014 18:57

Ropa z Iraku. "Armia odzyskała kontrolę nad rafinerią Bajdżi"

Siły rządowe według niego zabiły około 70 dżihadystów, którzy w ostatnich godzinach próbowali odbić rafinerię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Armia odzyskała kontrolę nad główną iracką rafinerią ropy w Bajdżi w prowincji Salah ad-Din - oznajmił gen. Kasem Atta, rzecznik premiera Nuriego al-Malikiego ds. bezpieczeństwa. Dowództwo dżihadystów jednak zaprzecza.

Atta, który wystąpił na konferencji prasowej transmitowanej przez iracką telewizję, zapewnił, że rafineria, leżąca 200 km na północ od Bagdadu, znajduje się _ pod całkowitą kontrolą wojska _.

Siły rządowe według niego zabiły około 70 dżihadystów, którzy w ostatnich godzinach próbowali odbić rafinerię. W bombardowaniach prowadzonych przez irackie lotnictwo w prowincjach Niniwa i Anbar na północy kraju miało zginąć około półtorej setki dżihadystów.

Tymczasem sunnicki przywódca plemienny Faruk al-Dufairi w rozmowie telefonicznej z hiszpańską agencją EFE zapewnił, że to oddziały bojowników Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL) _ całkowicie kontrolują rafinerię _ i że oddział rządowy, który ją obsadził _ poddał się sunnickim bojownikom _.

Według niektórych doniesień agencyjnych rafineria płonęła całą noc z wczoraj na dzisiaj po bombardowaniach przeprowadzonych przez irackie lotnictwo rządowe.

Czytaj więcej w Money.pl
650 dolarów za walkę z rebeliantami. Dużo? Ochotnicy walczący z rebeliantami będą otrzymywali wynagrodzenie o równowartości ponad 650 dolarów miesięcznie.
Erdogan ostrzega przed nalotami na Irak Ocenił też, że mało prawdopodobne, aby USA zdecydowały się na taki krok.
Irak prosi USA o pomoc. Operacja z powietrza Szef irackiego MSZ Hosziar Zebari powiedział dziennikarzom w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej, że Irak oficjalnie poprosił USA, by przeprowadziły operacje z powietrza, aby złamać morale Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL).
Tagi: ropa z iraku, rafineria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz