Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja będzie wypełniać układ o redukcji zbrojeń

0
Podziel się:

Rosja będzie wypełniać układ Nowy START o ograniczeniu strategicznych zbrojeń nuklearnych zawarty z USA w 2010 r., pomimo różnic na temat kryzysu na Ukrainie.

Rosja będzie wypełniać układ o redukcji zbrojeń
(EAST NEWS)
bEUiQZGZ

Rosja będzie wypełniać układ Nowy START o ograniczeniu strategicznych zbrojeń nuklearnych zawarty z USA w 2010 r., pomimo różnic na temat kryzysu na Ukrainie - powiedział wiceszef rosyjskiego MSZ Siergiej Riabkow cytowany przez agencję RIA-Nowosti.

Rosyjskie agencje prasowe powoływały się w marcu na anonimowe źródło w Ministerstwie Obrony, według którego Moskwa rozważa możliwość zawieszenia zagranicznych inspekcji swoich arsenałów strategicznych, w tym pocisków jądrowych, w odpowiedzi na _ groźby _ ze strony USA i NATO w związku z kryzysem na Ukrainie.

Obecnie Riabkow powiedział agencji RIA: _ Nie ma dzisiaj powodów, aby nie wypełniać układu _.

bEUiQZHb

Anonimowy przedstawiciel rosyjskiego resortu obrony ostrzegał w marcu, że Moskwa jest gotowa to zrobić po oświadczeniu Pentagonu o zawieszeniu wszelkich kontaktów wojskowych między ministerstwami obrony Rosji i Stanów Zjednoczonych w odpowiedzi na aneksję Krymu.

Inspekcje odbywają się w ramach nowego układu między USA a Rosją o ograniczeniu strategicznych zbrojeń nuklearnych START (Nowy START) oraz w ramach porozumienia podpisanego w 2011 r. w Wiedniu przez kraje będące członkami Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Nowy START został podpisany w kwietniu 2010 r. w Pradze przez prezydenta USA Baracka Obamę i ówczesnego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Układ wszedł w życie w lutym 2011 r. Zakłada on znaczne redukcje pocisków i głowic nuklearnych po obu stronach. Pozwala też na 18 inspekcji obiektów wojskowych rocznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Okrągły stół pod egidą OBWE? Co na to Putin? W czasie rozmów Burkhaltera i Putina "ma być omawiane przede wszystkim zorganizowanie okrągłych stołów, pod patronatem OBWE.
Dla Merkel Ukraina wiciąż jest niepodległa Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że Rosja nie ma prawa mieszać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy.
Koziej: "Potrzebne są szybsze decyzje UE" To wniosek wypływający z kryzysu ukraińskiego.
Rumunia zagrożona? Zbroją się! Rumunia postanowiła w związku z kryzysem na Ukrainie zwiększyć w 2014 roku swój budżet obronny o 155 mln euro - poinformował w poniedziałek premier Victor Ponta.
bEUiQZHC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)