Notowania

gaz
16.11.2007 12:36

Rosja: Cena gazu dla Ukrainy taka jak dla Europy

Ukraina zgodziła się przejść od 2011 roku na europejskie ceny gazu - informują rosyjskie gazety, powołując się na nieoficjalne źródła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Ukraina zgodziła się przejść od 2011 roku na europejskie ceny gazu - informują rosyjskie gazety, powołując się na nieoficjalne źródła. *

Po rozmowach swojego prezesa Aleksieja Millera z ukraińskim ministrem energetyki Jurijem Bojko, Gazprom poinformował jedynie, że rosyjski koncern gazowy i Kijów uzgodniły zasady ustalania cen gazu dla Ukrainy w najbliższych latach.

_ Ukraina zużywa ok. 75-76 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Własne wydobycie to ok. 20-21 mld metrów sześciennych. _Zdaniem "źródła zbliżonego do rozmów", na które powołuje się dziennik "Wriemia Nowostiej" od 2011 roku Ukraina będzie otrzymywać gaz po średniej cenie, jaką płacą europejscy odbiorcy, pomniejszonej o koszty tranzytu paliwa przez ukraińskie terytorium.

Także dziennik "Kommiersant" podaje, że Ukraina zgodziła się przejść od 2011 roku na europejskie ceny gazu. Cytowane przez gazetę "źródło znające wyniki negocjacji" utrzymuje, że porozumienie w tej sprawie zostanie podpisane na początku przyszłego tygodnia.

"Jednak nie zostanie w nim wymieniona cena gazu w najbliższych trzech latach. Rozmowy na ten temat będą prowadzone oddzielnie" - przekazał informator "Kommiersanta".

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: gaz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz