Notowania

Przejdź na
putin
27.11.2013 17:11

Rosja chce być lepiej uzbrojona od USA

-To ma być na tyle nowoczesny system, aby mógł unieszkodliwić przeciwnika teraz i w przyszłości - zapowiedział rosyjski przywódca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY / RIA NOVOSTI)

Rosyjska armia dostanie 22 kompleksy rakiet międzykontynentalnych. Modernizację rosyjskich strategicznych wojsk rakietowych zapowiedział prezydent Władimir Putin.

Według prezydenta Rosji - rozwój strategicznej broni jądrowej i systemów antyrakietowych, to priorytetowe zadania rosyjskiej armii na najbliższe lata.

Już w przyszłym roku wojsko dostanie na wyposażenie 22 kompleksy rakietowe typu _ Jars _. Rakiety mają zasięg do 11 tysięcy kilometrów i wyposażone są w systemy indywidualnego naprowadzania na cel.

Oprócz tego, prezydent chce aby uruchomiono dodatkowe stacje radarowe, zdolne do wykrywania rakiet przeciwnika już w chwili startu. W ten sposób Rosja zamierza stworzyć własny system tarczy antyrakietowej, który według Władimira Putina - powinien być sprawniejszy i nowocześniejszy od amerykańskiego.

-_ To ma być na tyle nowoczesny system, aby mógł unieszkodliwić przeciwnika teraz i w przyszłości _ - zapowiedział rosyjski przywódca.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: putin, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz