Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja embargiem na mięso uderza w Rumunię

0
Podziel się:

Rosja wprowadziła dziś embargo na rumuńską wołowinę. Oficjalnie powodem są wykryte w Rumunii ogniska choroby szalonych krów. Nieoficjalnie wiadomo, że to odpowiedź Moskwy na unijne sankcje.

Rosja embargiem na mięso uderza w Rumunię
(Bartosz Krupa/East News)

Rosyjskie służby wpisały na czarną listę rumuńskie krowy i wołowinę. Inspektorzy nie określili terminu do kiedy zakaz ma obowiązywać. Już w lutym Rosja ogłosiła embargo na wieprzowinę ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Od kilku dni obowiązuje zakaz importu warzyw i owoców z Polski. Rosyjskie retorsje na produkty dotknęły tez producentów żywności z Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Eksperci rosyjscy twierdzą, że ich działania nie mają nic wspólnego z polityką. Niezależne źródła oceniają, że jest inaczej. Rosyjski odwet za sankcje odczują też amerykańskie firmy - w tym restauracje szybkiej obsługi, producenci kurczaków i napojów gazowanych.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent nie boi się rosyjskich sankcji Bronisław Komorowski mówi, że istotne jest przypilnowanie innych krajów Unii, by nie wykorzystały naszych kłopotów.
Grozi nam wojna cenowa. Przez Rosjan Jeżeli embargo na wywóz do Rosji wieprzowiny z UE potrwa jeszcze dwa tygodnie, to zacznie się wojna cenowa, bo na unijnym rynku jest nadmiar mięsa - ostrzegają przedstawiciele branży mięsnej.
KOMENTARZE
(0)