Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja na razie nie odetnie Ukrainy od gazu

0
Podziel się:

Informacja, która uspokaja Ukraińców ma wynikać z wypowiedzi prezydenta Władimira Putina, który według agencji Interfax spotkał się dziś z przedstawicielami rosyjskiego rządu.

Rosja na razie nie odetnie Ukrainy od gazu
(fot. Jedimentat44/ Creative Commons/flickr)
bEUOYISt

Według ministerstwa energetyki - gazowy dług Ukrainy przekroczył już 2 miliardy 238 milionów dolarów.

Prezydent chce, aby w tej sytuacji wprowadzono przedpłaty na dostawy gazu dla Ukrainy. _ Tyle ile zapłacą, tyle dostaną _ - stwierdził gospodarz Kremla. Zaznaczył jednak, aby nie zmieniać zasad opłat gazowych, do czasu konsultacji z Ukrainą.

Putin podkreślił, że Rosja w przeciwieństwie do europejskich partnerów wciąż pomaga Ukrainie, ale w jego opinii _ to nie może trwać wiecznie _. Władimir Putin polecił swoim ministrom, aby w sposób zdyscyplinowany realizowali wszystkie kontrakty zawarte z Ukrainą.

bEUOYISv

Chce jednak, aby już teraz, na wszelki wypadek przygotowano plan przejęcia przez rosyjskie zakłady zadań, których nie mogłaby w przyszłości realizować strona ukraińska.
Rosyjski prezydent wyraził nadzieję, że tymczasowe władze w Kijowie nie popełnią błędów, których nie można byłoby już naprawić.

Zauważył przy tym, że na Ukrainie trwa trudny proces, w którym mogą pomóc ostatnie inicjatywy rosyjskiego MSZ. Rosyjska dyplomacja opowiada się za międzynarodowymi konsultacjami w sprawie ukraińskiego kryzysu oraz zmianą ustroju z unitarnego na federacyjny.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUOYISW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)