Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja nie zwiększy puli zezwoleń na przewozy

0
Podziel się:

Minister transportu: To godziłoby w interes rosyjskich firm przewozowych. Musimy go bronić.

Rosja nie zwiększy puli zezwoleń na przewozy
(Ministerstwo Transportu Rosyjskiej Federacji)
bEUeHGtN

Rosja nie zwiększy liczby zezwoleń dla polskich przewoźników na przewozy towarów z krajów trzecich, gdyż byłoby to z uszczerbkiem dla przewoźników rosyjskich - powiedział w środę rosyjski minister transportu Igor Lewitin.

Lewitin, który jest w Kaliningradzie z wizytą służbową, oświadczył, że Rosja na rozmowach ze stroną polską będzie bronić swego stanowiska w kwestii zezwoleń na przewozy samochodowe w roku 2011.

Przypomniał, że w tym roku strona polska poprosiła o _ znacznie więcej zezwoleń na przewóz towarów z państw trzecich _.

bEUeHGtP

_ - Uważamy to za ograniczanie pracy dla naszych przewoźników, więc powiedzieliśmy polskim kolegom, że się na to nie zgadzamy _ - powiedział Lewitin. _ Bronimy swoich firm _ - dodał.

Jego zdaniem, rozmowy prowadzone z polskim Ministerstwem Infrastruktury staną się konstruktywne, gdy - jak to ujął - _ strona polska wejdzie w nasze położenie _.

_ - Niczego nowego nie wymyślamy, chcemy pozostać na poziomie ubiegłego roku _ - powiedział minister Lewitin.

Polsko-rosyjskie rozmowy w sprawie ilości zezwoleń na 2011 rok toczą się od wtorku w Paryżu.

bEUeHGtV
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t21667.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejka;tirow;na;granicy;ukrainsko-slowackiej,242,0,762098.html) Kolejka tirów na granicy ukraińsko-słowackiej W kolejce do przejścia granicznego w Użhorodzie oczekuje na odprawę 200 ciężarówek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t21664.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tirowcy;koczuja;na;ziemi;niczyjej,152,0,761496.html) Tirowcy koczują na "ziemi niczyjej" 15 polskich ciężarówek utknęło na granicy rosyjsko-kazachskiej. To efekt sporu z Moskwą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t20216.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;rosyjskiej;blokadzie;tracimy;miliony,213,0,760277.html) Na rosyjskiej blokadzie tracimy miliony Rozmowy na temat nowej umowy tranzytowej rozpoczną się dopiero 31 stycznia.
bEUeHGuq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)