Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja ostro walczy z palaczami

0
Podziel się:

Szef rządu przypominał w specjalnych video clipach, że Rosja jest na jednym z pierwszych miejsc na świecie pod względem liczby osób palących.

Rosja ostro walczy z palaczami
(Lightguard/iStockphoto)

Od dziś w Rosji obowiązują surowe przepisy o zakazie palenia. Na razie policjanci będą tylko upominać palaczy łamiących prawo, ale już za kilka tygodni mogą posypać się mandaty.

Ustawa o ochronie zdrowia obywateli przed skutkami dymu tytoniowego została przygotowana przez ministerstwo zdrowia. Jej wielkim orędownikiem jest premier Dmitrij Miedwiediew. Szef rządu przypominał w specjalnych video clipach, że Rosja jest na jednym z pierwszych miejsc na świecie pod względem liczby osób palących.

Obowiązujące od dziś przepisy zabraniają palenia papierosów w miejscach publicznych, szczególnie chodzi o szkoły, ośrodki kultury i urzędy. Nie można także w pobliżu tych miejsc sprzedawać wyrobów tytoniowych. Za rok zaczną obowiązywać przepisy jeszcze surowsze, zabraniające palenia w środkach transportu publicznego, hotelach i na dworcach.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin wzywa do kontrolowania agentów Putin zażądał _ zwalczania wszelkich prób bezpośredniej lub pośredniej ingerencji w sprawy wewnętrzne Federacji Rosyjskiej. _
Zakaz e-papierosów w miejscach publicznych Złożenie w Sejmie projektu ustawy zakazującej używania e-papierosów i sprzedaży ich nieletnim zapowiedział poseł Solidarnej Polski Andrzej Romanek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)