Notowania

lot
27.04.2010 06:02

Rosja otworzy nam krótszą drogę do Japonii

Po rozmowach Tusk-Putin LOT ma dostać korytarz powietrzny nad Syberią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sporst/CC/Flickr)

Efektem spotkania premierów Tuska i Putina w Katyniu będzie najprawdopodobniej otwarcie korytarza nad Syberią dla rejsów LOT-u do Japonii.

Wczoraj polski przewoźnik poinformował, iż wznawia loty na trasie Warszawa - Kaliningrad. Rejsy do Kaliningradu były jedną ze spraw omawianych podczas spotkania 7 kwietnia szefów polskiego i rosyjskiego rządu - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

LOT stara się obecnie sfinalizować rozmowy z Rosjanami w sprawie lotów nad ich terytorium do Azji. Gazeta pisze, że jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, będzie to gest dobrej woli ze strony Rosjan. O tym, że latać tamtędy nie każdy może przekonała się dwa lata temu Lufthansa, która nie otrzymała zgody na loty cargo do Krasnojarska.

Dziennik przypomina, że przed olimpiadą w Pekinie, zaledwie po dwóch miesiącach połączeń z Warszawy do stolicy Chin, LOT musiał zrezygnować z lotów. Były nieopłacalne, ponieważ trasa była zbyt długa - prowadziła okrężną drogą przez Ukrainę i Kazachstan.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: lot, tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz