Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budowa nord stream
28.12.2011 19:01

Rosja planuje kolejne nitki Nord Stream

Już rozpoczęły się rozmowy wstępne z zagranicznymi partnerami w sprawie dalszego rozwoju inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nord-stream.com)

*Gazprom rozważa możliwość ułożenia dwóch dodatkowych nitek Gazociągu Północnego. Jeśli tak się stanie, po dnie Morza Bałtyckiego biegłyby nie 2, lecz 4 nitki gazociągu z Rosji do Niemiec. *

Szef Gazpromu Aleksiej Miller powiedział w Petersburgu, że w najbliższym czasie rozpocznie się opracowywanie dokumentacji dotyczącej kosztów i korzyści płynących z ułożenia trzeciej i czwartej nitki Gazociągu Północnego. To pozwoliłoby transportować tym gazociągiem 110 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.

Prezes Gazpromu powiedział, że w przyszłym roku zostanie oddana do ekploatacji druga nitka Gazociągu. Ponadto rozpoczęły się już rozmowy wstępne z zagranicznymi partnerami w sprawie dalszego rozwoju tej inwestycji.

Dotychczas mówiło się, że Gazociąg Północny ma być złożony z dwóch nitek. Pierwsza została oddana do użytku w listopadzie tego roku. Partnerami Gazpromu w tej inwestycji są firmy niemieckie, francuska i holenderska.

Według niektórych ekspertów, budowa Gazociągu Północnego omijającego kraje tranzytowe - w tym Polskę - jest projektem politycznym, a nie ekonomicznym. Zwolennicy inwestycji zapewniają, że jest to inwestycja korzystna, która pozwoli na stabilne dostawy gazu do Europy.

Czytaj więcej o Gazociągu Północnym w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t188752.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nord;stream;otwarty;ekspert;szykujmy;sie;na;szantaz,45,0,961581.html) Nord Stream otwarty, szykuje się szantaż Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i kanclerz Niemiec Angela Merkel uroczyście odkręcili zawory gazociągu biegnącego po dnie Bałtyku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t90380.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;rozwaza;wybudowanie;trzeciej;nitki;nord;stream,207,0,876751.html) Turcy naciskają Rosjan. Chodzi o Nord Stream Rosja może podjąć decyzję o czasowym zamrożeniu projektu Gazociągu Południowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t92013.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/nord;stream;bezpieczny;-;twierdza;niemcy,109,0,819565.html) Nord Stream bezpieczny - twierdzą Niemcy Niemiecki minister środowiska Norbert Roettgen przekonuje, że gazociąg jest wyposażony w instalacje natychmiastowego zamknięcia rury, wyłączenia transportu gazu w przypadku uszkodzeń.
Tagi: budowa nord stream, nord stream, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz