Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja przegrywa wojnę na sankcje. Oto dowód

0
Podziel się

Według niektórych polityków w Moskwie, ograniczenia w handlu spożywczym z Unią Europejską to błąd.

Rosja przegrywa wojnę na sankcje. Oto dowód
(PAP/EPA)
bCXwySdN

Rosyjscy ministrowie są zmęczeni wojną na sankcje. Informuje o tym _ Niezawisimaja Gazieta _, podkreślając, że Moskwa tym razem, nie zdecydowała się na ostrą odpowiedź, na zachodnią presję. W stolicy Rosji ponad 26 tysięcy osób przemaszerowało w centrum miasta protestując przeciwko agresywnej polityce władz kraju wobec Ukrainy.

Rosyjski dziennik podaje dwie możliwe przyczyny łagodnej reakcji władz na kolejny pakiet zachodnich sankcji. Według jednych polityków, w Moskwie uznano ograniczenia w handlu spożywczym z Unią Europejską za błąd. Inni tłumaczą, że eskalacja napięcia między Rosją a krajami Unii Europejskiej mogłaby zaszkodzić procesom pokojowym na wschodzie Ukrainy.

Natomiast eksperci nie mają wątpliwości, że wprowadzone w sierpniu embargo na produkty spożywcze okazało się groźniejsze dla rosyjskiego rynku, niż początkowo przypuszczano.

bCXwySdP

Przy tym zauważają, że kolejne zachodnie sankcje będą już mniej bolesne dla tych, którzy je wprowadzają a za to mocno odczuwalne w Rosji. Natomiast każda kolejna odpowiedź Rosji, wyrządzi spore szkody rosyjskiemu rynkowi.

Tymczasem w stolicy Rosji ponad 26 tysięcy osób przemaszerowało w niedzielę w centrum miasta protestując przeciwko agresywnej polityce władz kraju wobec Ukrainy. Podobne akcje - choć nie tak liczne - odbyły się też w innych miastach Federacji Rosyjskiej.

To największy od początku interwencji Rosji na Ukrainie protest w Moskwie przeciwko polityce Kremla. Manifestacja zakończyła się przyjęciem rezolucji, w której uczestnicy akcji ostrzegli, że w Rosji w szybkim tempie powstaje reżim faszystowski podobny do dawnych reżimów Benito Mussoliniego we Włoszech i Francisco Franco w Hiszpanii.
Czytaj więcej w Money.pl

bCXwySeq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)