Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
broń jądrowa
23.07.2014 15:27

Rosja sprawdziła stan gotowości rakiet z głowicami jądrowymi

Dywizjon mobilnych wyrzutni rakiet Jars i Topol- M, w obwodzie Iwanowskim odwiedził dziś minister obrony Siergiej Szojgu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kremlin.ru)

Dywizjon mobilnych wyrzutni rakiet _ Jars _ i _ Topol- M _, w obwodzie Iwanowskim odwiedził dziś minister obrony Siergiej Szojgu (na zdjęciu). Szef resortu ocenił sprawność bojową żołnierzy i sprzętu na _ piątkę _.

W trakcie inspekcji szef jednego z pułków Maksim Riabko poinformował ministra, że w pełnej gotowości bojowej znajduje się 9 wyrzutni rakiet, które pełnią 24 godzinne dyżury.

Według agencji Ria Novosti - na wyposażeniu dywizjonu, stacjonującego w Tejkowie znajdują się najnowsze wersje rakiet _ Topol - M _ i _ Jars _. Zespoły obsługujące wyrzutnie w 90 procentach składają się z żołnierzy kontraktowych.

Rosyjskie rakiety _ Topol - M _ to pociski balistyczne klasy ziemia - ziemia, przystosowane do przenoszenia trzech głowic jądrowych. Są one uznawane za jedne z najszybszych i najbardziej precyzyjnych rakiet, będących na wyposażeniu rosyjskiej armii. Mogą pokonać odległość do 10 tysięcy kilometrów.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści zestrzelili kolejne samoloty. Piloci przeżyli O incydencie poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej Ukrainy. Rebelianci do zestrzelenia maszyn użyli wyrzutni rakiet Buk.
Czarne skrzynki bezpieczne. Kiedy odczyt? Wielka Brytania poinformowała o otrzymaniu dwóch rejestratorów lotu z malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Kiedy poznamy odczyt?
ONZ: Izrael mógł popełnić zbrodnie wojenne Wysoka Komisarz ds. Praw Człowieka Navi Pillay zasugerowała , że państwo żydowskie łamie międzynarodowe prawo.
Tagi: broń jądrowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz