Notowania

kryzys w rosji
18.01.2012 15:36

Rosja szykuje się na drugą falę kryzysu

- Na działania antykryzysowe wydaliśmy 3 biliony rubli (ponad 95 mld dol.) - powiedział Putin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Rosja wydała 3 biliony rubli na walkę z kryzysem - powiedział premier Rosji Władimir Putin, w dokumentalnym filmie _ Kryzys 2008. Uratować Rosję _, wyemitowanym na kanale _ Rossija 1 _.

_ - W całości na działania antykryzysowe wydaliśmy 3 biliony rubli (ponad 95 mld dol.) _ - powiedział Putin. _ -To jest kolosalna kwota, ale jej część udało nam się już odzyskać, nawet z zyskiem _ - dodał.

Rosyjski premier zaznaczył, że udało się w dwóch trzecich odbudować gospodarkę do poziomu z przed kryzysu._ - Udało nam się odbudować gospodarkę do dwóch trzecich jej poziomu sprzed kryzysu. Kurs rubla się stabilizuje, natomiast rezerwy dewizowe zaczęły rosnąć _.

Jak powiedział Putin _ ważne były niektóre fundamentalne sprawy, o charakterze strukturalnym _, które miały miejsce w ostatnich latach. Na przykład w czasach kryzysu wiele przedsiębiorstw z sektora realnego ograniczyły zaciąganie kredytów na zachodzie dodatkowo zaczęły wprowadzać nowe technologie, optymalizowały zatrudnienie oraz przekwalifikowywały pracowników.

Premier zaznaczył, że Rosja przygotowuje się do drugiej fali kryzysu, która _ może (...) nie nastąpić. _ Dodał, że _ już dawno wydałem dyspozycje żeby przygotować wszystko, co byłoby potrzebne, jeżeli taka sytuacja nastąpi. - Robimy projekty ustaw i projekty przepisów, tak na wszelki wypadek. Niech leżą, gdy będzie to konieczne, wszystko wykorzystamy _.

_ - Rosja jest krajem, którego stabilność nie podlega wątpliwości _ - powiedział Putin. - _ Mamy wystarczająco dużo zasobów naturalnych, produkcyjnych, przemysłowych, oraz własność intelektualną, aby zminimalizować skutki związane z ewentualnymi wstrząsami globalnymi _ - podkreślił szef rosyjskiego rządu.

Czytaj więcej wiadomości z Rosji w Money.pl
Przezroczyste urny gwarancją demokracji? Wybory do Dumy Państwowej dobiegły końca i ich rewizja nie może być przedmiotem dyskusji - oświadczył premier.
Pomogą Unii. Jak, powiedzą gdy poprosi Rosja wesprze finansowo Unię Europejską za pośrednictwem Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), jednak nie zapadła jeszcze decyzja, jaką kwotą.
Putin bezinteresowny dla Unii. Jest powód Opozycyjny polityk i ekonomista Władimir Miłow określa wielkość pomocy proponowanej przez Rosję państwom strefy euro jako śmiechu wartą.
Tagi: kryzys w rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz