Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
09.10.2012 12:23

Rosja: tysiące ludzi ewakuowano po wybuchach na poligonie

Po serii wybuchów w składzie amunicji na wojskowym poligonie koło Orenburga, w południowej Rosji, ewakuowano 10 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Seria wybuchów w składzie amunicji na wojskowym poligonie koło Orenburga, w południowej Rosji, spowodowała ewakuację 10 tys. osób, zamieszkałych w promieniu 10 km od miejsca wypadku - poinformowały rosyjskie władze. Nie ma doniesień o ofiarach.

Rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony powiedział, że do eksplozji i towarzyszącego im pożaru doszło w trakcie rozładowywania pociągu z przeznaczoną do likwidacji amunicją.

_ - Według wstępnych informacji, wybuchy nie spowodowały ofiar w ludziach, personel wojskowy czasowo ewakuowano _ - dodał rzecznik. Według niego wybuchy ustały.

W obrazach telewizyjnych było widać wielką chmurę dymu, unoszącą się nad położonym w pobliżu granicy z Kazachstanem Orenburgiem.

_ - Ewakuowano osiedla Pierwomajskij i Ekspermientalnyj, które znajdują się w promieniu 10 kilometrów od miejsca wypadku _ - powiedział rzecznik rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, informując również o zamknięciu przebiegającej tamtędy szosy i linii kolejowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie zaatakowali obóz rebeliantów Rosyjskie siły powietrzne zbombardowały obóz islamskich bojowników.
Chcą obalić Putina? Mają na niego haczyk Rosyjscy śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie doniesień, jakoby inspirator masowych protestów opozycji planował obalenie urzędującego prezydenta.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz