Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Zakaz handlu dla cudzoziemców

0
Podziel się:

Na rynkach całej Rosji rozpoczęła się etniczna czystka. Zgodnie z życzeniem prezydenta Putina od 1 kwietnia sprzedawcami na bazarach i w ulicznych kioskach nie mogą być cudzoziemcy, pisze "Gazeta Wyborcza".

Od wczoraj cudzoziemcy mogą być na targowiskach najwyżej tragarzami czy sprzątaczami. Takie postanowienie wydał rząd. Z bazarów na wschodzie Rosji już zniknęli wszyscy tradycyjnie tam handlujący Chińczycy, pisze "GW".

A co na to Rosjanie? Jedni cieszą się z przepędzenia obcych drudzy boją się, że wzrosną ceny. Jak pisze "GW": Na wielu kramach na stołecznych rynkach od dawna wiszą ogłoszenia: "Sprzedawcy pilnie potrzebni. Koniecznie Rosjanie!".

Jak pisze dziennik w Rosji panuje przekonanie, że Rosjanie nie nadają się do handlu: "Ja pewnie po godzinie takiej roboty dałbym któremuś klientowi w mordę. U nas zawsze na bazarach targowali obcy: Żydzi, Ormianie, Azerowie, Gruzini", cytuje "GW" słowa Andrieja Łukjanowa, moskiewskiego inspektora podatkowego.

Zmiany wprowadzono na żądanie prezydenta Władimira Putina, który w zeszłym roku nakazał rządowi "chronić interesy rdzennej ludności". Zdaniem prezydenta i popierających go Rosjan, nowe przepisy przywrócą atrakcyjne miejsca pracy i doprowadzą do powszechnego obniżenia cen.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)