Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja zbroi się do wojny z Zachodem

0
Podziel się:

Rosyjscy senatorowie pracują nad projektem ustawy, która będzie pozwalała na konfiskowanie majątków europejskich i amerykańskich firm.

Rosja zbroi się do wojny z Zachodem
(EAST NEWS)

Rosja odpowie retorsjami na ewentualne sankcje gospodarcze Zachodu. Odpowiednią broń przygotowuje już Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu.

Senatorowie pracują nad projektem ustawy, która będzie pozwalała na konfiskowanie majątków europejskich i amerykańskich firm, działających na terytorium Federacji.Projekt zakłada konfiskatę nieruchomości i majątku ruchomego oraz aktywów i rachunków.

Chodzi o firmy z krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Wystarczającym powodem do konfiskaty ma być wprowadzenie sankcji gospodarczych wobec Rosji. Decyzję o tym, komu odebrać majątek, będą mogli podejmować prezydent i premier.

W opinii autora projektu, senatora Andrieja Kliszasa, _ władze dostaną narzędzia do obrony suwerenności państwa _. Kliszas dodaje, że konfiskata ma również objąć konta prywatne. Według portalu Gazieta.ru, projekt ustawy sprawdzają obecnie rosyjscy konstytucjonaliści.

_ [Władimir Putin](https://wiadomosci.wp.pl/wladimir-putin-6030157634839169c) poczuł się panem sytuacji _

Tak wypowiedzi prezydenta w sprawie kryzysu ukraińskiego ocenia _ Niezawisimaja Gazieta _. Szczegółowo analizując każdą poruszoną przez gospodarza Kremla kwestię, dziennik doszedł do wniosku, że teraz piłka jest po stronie Ukrainy i jej zachodnich partnerów.

Już na początku dziennikarze _ Niezawisimoj Gaziety _ z ulgą zauważają, że: wojny na razie nie będzie, a prezydent Rosji jest skłonny do dialogu. Jednak dla Ukrainy mają smutne informacje - _ Putin zagrał krymską kartą jak z nut i teraz to on jest panem sytuacji _.

W opinii politologa Nikołaja Pietrowa, Putin stworzył dla siebie komfortową sytuację, w której to on jest stroną czekającą na propozycje. Inną ocebnę prezentuje ekspert Gleb Pawłowski, według którego prezydent Rosji nie czuje się zbyt pewnie w tej grze i dlatego podał tak wiele przykładów dla uzasadnienia ewentualnej interwencji zbrojnej na Ukrainie.

Politolog Igor Bunin twierdzi z kolei, że rzeczywiste intencje Kremla poznamy po dwóch krokach: po pierwsze jeśli wojska okręgu centralnego rzeczywiście wrócą do koszar, a po drugie - gdy do miast wschodniej i południowej Ukrainy przestaną przyjeżdżać _ turyści _ z Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)