Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja zbuduje atomówkę. Za 1,5 mld dolarów

0
Podziel się:

Pierwsza elektrownia atomowa w Bangladeszu będzie miała moc dwóch tysięcy megawatów.

Rosja zbuduje atomówkę. Za 1,5 mld dolarów
(Christopher Peterson/CC/Flickr)

Rosja zbuduje do 2018 roku pierwszą w Bangladeszu elektrownię atomową, która będzie miała moc dwóch tysięcy megawatów - poinformowały władze w Dhace.

Ministerstwo przemysłu Bangladeszu podało, że Rosjanie zbudują dwa reaktory, będą je zaopatrywać w paliwo, a także będą szkolić miejscowy personel. Elektrownia powstanie w miejscowości Rooppur, 120 km na północ od Dhaki.

Przestarzałe konwencjonalne elektrownie w Bangladeszu nie są w stanie zaspokoić rosnącego zapotrzebowania 150-milionowego kraju. Bank Światowy twierdzi, że gospodarka Bangladeszu, której w ostatnich latach coroczny wzrost oscylował wokół pięciu procent, może zanotować spadek z powodu braku energii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97436.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzis;dokladny;plan;budowy;atomowki,238,0,759534.html) Dziś dokładny plan budowy atomówki Rząd zajmie się planem budowy elektrowni atomowych i sposobem ich bezpiecznej eksploatacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t74738.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iranskie;instalacje;otwarte;dla;inspektorow,99,0,754275.html) Irańskie instalacje otwarte dla inspektorów Ale nie dla wszystkich. Zaproszenia nie dostali z Teheranu przedstawiciele USA.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)