Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Zmalała liczba zachodnich turystów

0
Podziel się:

Stowarzyszenie rosyjskich agencji turystycznych ATOR powiadomiło, że od czasu wzrostu napięcia między Moskwą a Zachodem z powodu kryzysu ukraińskiego o 30 procent zmalała liczba rezerwacji przez zachodnich turystów wycieczek do Rosji.

Rosja: Zmalała liczba zachodnich turystów
(RuED/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bFdMAPWt

_ - Od marca odnotowaliśmy 30-procentowy w porównaniu z ubiegłym rokiem spadek rezerwacji turystycznych z USA i Unii Europejskiej _ - powiedziała we wtorek agencji AFP Maja Łomidze, dyrektor wykonawcza stowarzyszenia ATOR.

_ Z powodu kryzysu w relacjach Rosji i Zachodu wielu turystów obawia się o swe bezpieczeństwo i stosunek ludności do siebie _ - dodała, przytaczając dane dotyczące Francuzów, którzy w kwietniu anulowali wiele tysięcy podróży planowanych do końca czerwca.

Łomidze wyjaśniła, że niektórzy amerykańscy turyści tłumaczyli anulowanie rezerwacji dezaprobatą dla polityki Rosji w kryzysie ukraińskim. _ Niektórzy inni - odwrotnie - chcieli przyjechać, by na własne oczy zobaczyć, co się dzieje _ - powiedziała szefowa ATOR.

bFdMAPWv
Czytaj więcej w Money.pl
Rosja obiecuje. Zredukuje zbrojenia Rosja będzie wypełniać układ Nowy START o ograniczeniu strategicznych zbrojeń nuklearnych zawarty z USA w 2010 r., pomimo różnic na temat kryzysu na Ukrainie.
Zwrócił się do prezydenta o zwołanie RBN - _ Rząd sobie nie radzi, nie widać żadnej koncepcji, jaką ma w tej sprawie _- twierdzi Palikot.
Może uratować ich tylko ukraiński Piłsudski Wszystko, co robi Zachód, było "too little and too late" - za mało i za późno - podkreśla białoruski dziennikarz Dyńko.
"Rosja prowadzi przeciwko nam wojnę" Pełniący obowiązki ukraińskiego prezydenta Ołeksandr Turczynow, ostrzega przed kolejnymi prowokacjami prorosyjskich separatystów szykowanych na Dzień Zwycięstwa 9 maja.
bFdMAPWW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)