Notowania

warzywa
28.07.2011 17:55

Rosja znosi embargo na bułgarskie warzywa

Rosja znosi od jutra zakaz importu warzyw z Bułgarii - poinformowała federalna służba sanitarno-epidemiologiczna, Rospotriebnadzor.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Rosja znosi od jutra zakaz importu warzyw z Bułgarii - poinformowała federalna służba sanitarno-epidemiologiczna, Rospotriebnadzor.

Władze Bułgarii muszą jeszcze przedstawić unijny certyfikat gwarantujący bezpieczeństwo wysyłanych do Rosji warzyw.

2 czerwca Rosja wstrzymała import świeżych warzyw pochodzących ze wszystkich 27 krajów UE z powodu fali zakażeń pałeczką okrężnicy EHEC. Od końca czerwca Moskwa zaczęła stopniowo wydawać zgodę na ich wwóz z niektórych państw UE.

Kraje wobec których zniesiono już embargo to - oprócz Bułgarii - Holandia, Dania, Belgia, Hiszpania, Grecja, Czechy, Francja, Włochy, Węgry i Polska, która otrzymała zgodę na wwóz warzyw od 20 lipca.

_ - Ograniczenia w imporcie świeżych warzyw z państw Unii Europejskiej będą obowiązywać do momentu, gdy przestaną pojawiać się nowe zarażenia _ EHEC - napisano w komunikacie Rospotriebnadzoru.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t40276.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polskie;warzywa;czekaja;na;wyjazd;do;rosji,48,0,878128.html) Embarga nie ma, a warzywa nie jadą do Rosji Eksporterzy jeszcze badają swój towar i negocjują nowe umowy z kontrahentami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t124016.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/miskiewicz;putin;boi;sie;kaczynskiego;kartofle;na;kremlu,6,0,876806.html) Miskiewicz: Putin boi się Kaczyńskiego. Kartofle na Kremlu W rzeczywistości prezesa PiS, słowa Tuska tłumaczy się: _ bla, bla, bla _.
Tagi: warzywa, rosja, bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz